Bez nazwy-5

Odra Opole wygrywa w pierwszym meczu o mistrzostwo [Foto]

W pierwszym meczu finałowym o Mistrzostwo Opolszczyzny Młodzików podejmowaliśmy dzisiaj faworyta rozgrywek – drużynę Odry Opole. Goście pewnie wygrali grupę I mistrzowską, w pokonanym polu zostawiając takie drużyny jak Rodło Opole, Stal Brzeg, MKS Kluczbork czy Start Namysłów.

Podopieczni Marka Byrskiego przystąpili do spotkania bez kompleksów i już w 2 minucie spotkania objęliśmy prowadzenie po bramce Sławomira Sosulskiego. Były to jednak miłe złe początki, gdyż po stracie bramki goście zaczęli przeważać i dyktować warunki boiskowe. Gracze Odry prezentowali się z każdą minutą coraz lepiej i w 25 minucie doprowadzili do wyrównania. Błąd po stałym fragmencie popełniła nasza defensywa, a strzelcem samobójczej bramki okazała się Jakub Korzeniewicz. Mimo paru sytuacji z obu strona do przerwy utrzymał się wynik remisowy. Druga połowa była podobna do pierwszej – inicjatywa nadal była po stronie Odry, a nasza drużyna próbowała swoich szans w kontrach. Niestety, ale gra ofensywna nie była jednak dzisiaj naszą mocną stroną, przez co bramkarz gości (powołany do reprezentacji Polski Adam Matysek) nie musiał wykazywać się swoim kunsztem bramkarskim. Na domiar złego nasza defensywa po raz kolejny nie popisała się przy stałym fragmencie gry i w 47 minucie Oliwier Butrym z bliskiej odległości strzelił zwycięską jak się okazało bramkę.

Niestety, dzisiaj się nie udało ale przed nami spotkanie rewanżowe, w którym nasi zawodnicy będą chcieli się zrewanżować drużynie gości za dzisiejszą porażkę. Wynik 2:1 nie przekreśla jeszcze szans Polonii na mistrzostwo ale w drugim meczu na pewno musimy zagrać zdecydowanie lepiej. Wiemy że nas na to stać a dzisiaj zdecydowanie nie pokazaliśmy pełni swoich możliwości. Poprawy gry w defensywie oraz przede wszystkim lepsza gra z przodu może okazać się kluczem do końcowego zwycięstwa i z takim też nastawieniem udamy się do Opola.

I mecz finałowy o Mistrzostwo Opolszczyzny Młodzików

KS Polonia Nysa – OKS Odra Opole 1:2 (1:1)

Bramki: Sławomir Sosulski 2′ – Jakub Korzeniewicz 25′ (samobójcza), Oliwier Butrym 47′