Oficjalna Strona Klubu
pixel

Odrabiamy zaległości – wyjazd do Tarnowskich Gór na mecz z Gwarkiem

Już dzisiaj rozegramy zaległe spotkanie w ramach 5 kolejki z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Początkowo było ono zaplanowane na 22 sierpnia ale wtedy nie mogło dojść do skutku ze względu na kwarantannę, jakiej została poddana nasza drużyna.

 

Nasz dzisiejszy rywal na poziomie III ligi występuje od 2017 roku. Z trzech sezonów spędzonych na tym poziomie rozgrywkowym Gwarek każdy ukończył w górnej połówce tabeli. Obecnie zajmuje 11 miejsce w tabeli ale ma do tej pory rozegrane zaledwie 10 spotkań, na które złożyły się 4 zwycięstwa i po 3 remisy i porażki. W poprzedniej kolejce drużyna z Tarnowskich Gór pauzowała, ponieważ przełożony na inny termin został ich mecz rezerwami Górnika Zabrze. Do meczu z naszą drużyną gospodarze podejdą zapewne z chęcią poprawy humoru po dwóch porażkach z rzędu (0:2 z LKS Goczałkowice i 0:7 z Polonią Bytom) a ewentualna wygrana zapewni im również duży awans w tabeli. Ich najbardziej znanym zawodnikiem jest niewątpliwie Dawid Jarka. Grający od 2015 roku w Tarnowskich Górach napastnik może pochwalić się m.in. siedemnastoma bramkami strzelonymi na poziomie Ekstraklasy. Jednak w wyższych klasach rozgrywkowych doświadczenie ma jeszcze kilku piłkarzy tarnogórzan, są to m.in. Daniel Barbus czy Rafał Kuliński. W dzisiejszym meczu do dyspozycji trenera Krzysztofa Górecko są wszyscy zawodnicy z kadry, co z pewnością ułatwi mi na optymalne zestawienie drużyny.

 

Nasza drużyna nadal pozostaje bez punktu w meczach wyjazdowych w tym sezonie. Fragmenty dobrej gry nie pozwoliły na chociaż punkt w Kluczborku, ale niech będą powodem do jakiegokolwiek optymizmu przed dzisiejszym starciem. Mocna, męska rozmowa w gronie drużyny na odprawie oraz zapowiadane zmiany w składzie miejmy nadzieję, że również odniosą pozytywny skutek w postaci dobrej postawy w meczu. Czy to wystarczy do korzystnego wyniku? Tego dowiemy się około godziny 16.30.

 

Kadra Polonii na to spotkanie:

Kowalczyk Piotr, Charęza Przemysław, Izydorczyk Kacper, Redek Luka, Czabanowski Michał, Błaszkiewicz Adrian, Kowalczyk Tomasz, Bobiński Rafał, Perkowski Patryk, Nazar Mateusz, Dro Narcisse, Ostrowski Patryk, Mamis Tomasz, Sikora Dominik, Majerski Alan, Danieluk Mateusz, Setla Adam

 

Nieobecni:

Pałach, Markiewicz, Pisula, Markiewicz (kontuzje), Fedorowicz (obowiązki zawodowe), Chodyga (decyzja trenera), Marciniak (choroba)

TS Gwarek Tarnowskie Góry – KS Polonia Nysa

21 października, godz.14.30

Tarnowskie Góry, ul. Wojska Polskiego 2

 

Transmisję ze spotkania przeprowadzą gospodarze w systemie PPV – wszystkie informacje znajdują się na stronie http://gwarek.ppv-stream.pl/