Oficjalna Strona Klubu
pixel

Orlik I na finałowym Turnieju o Puchar Prezesa OZPN

W dniu 22 maja odbyła się finałowa rozgrywka pierwszej edycji Turnieju o Puchar Prezesa OZPN. 12 drużyn stawiło się w Wojewódzkim Kampusie Sportowo-Rekreacyjnym Stobrawa w Kluczborku, by powalczyć o miano najlepszego zespołu w kategorii Orlik. W tym gronie znalazła się również drużyna Orlika I naszego klubu.

 

W pierwszej fazie turnieju zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały systemem każdy z każdym na trzech boiskach.

 

W grupie A spotkały się: Start Namysłów, LZS Victoria Chróścice, KS Polonia Nysa, OKS Olesno, Soccer College 2008 i BTP Stal Brzeg.

 

Wyniki naszej drużyny:

 

  • Polonia Nysa – OKS Olesno 4:0
  • Polonia Nysa – Victoria Chróścice 0:1
  • Polonia Nysa – Start Namysłów 1:1
  • Polonia Nysa – Stal Brzeg 2:2
  • Polonia Nysa – Soccer College 2008 3:2

 

Niestety, naszej drużynie zabrakło jednego punktu do awansu do półfinału. Rozgrywki grupowe wygrali zawodnicy z Brzegu, notując na swoim koncie 4 zwycięstwa i 1 remis. Na drugim miejscu w grupie uplasowali się przedstawiciele Chróścic z 3 zwycięstwami i 2 porażkami. Polonia zajęła 3 miejsce z dorobkiem 2 zwycięstw, 2 remisów i porażki.

 

W grupie B, gdzie rywalizowały zespoły: TS Chemik Kędzierzyn-Koźle, UKS Spiders Krapkowice, AP Młody Kluczbork, Soccer College 2009, MKS Pogoń Prudnik oraz UKS Hattrick Głuchołazy losy udziału w półfinałach ważyły się do ostatnich spotkań. Zawodnicy z Krapkowic awansowali z tym samym bilansem, co drużyna z Brzegu. Natomiast zespół z Kędzierzyna wyszarpał awans kosztem Pogoni Prudnik, pokonując 3:0 w ostatnim meczu grupowym Soccer College 2009.

 

W równolegle rozgrywanych meczach półfinałowych spotkały się pary: AP Stal Brzeg – TS Chemik Kędzierzyn-Koźle oraz UKS Spiders Krapkowice – LZS Victoria Chróścice. Pierwszy mecz zakończył się wygraną 1:0 drużyny z Brzegu. W drugim, zakończonym wynikiem 2:2, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy z Chróścic.

 

Mecz o 3 miejsce zakończył się remisem 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy konieczne były rzuty karne. Z tej próby ponownie zwycięsko wyszli zawodnicy z Krapkowic, którzy mogli się cieszyć z zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium.

 

Finałowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stali Brzeg, która pokonała Victorię Chróścice 3:2.

 

Puchar Prezesa OZPN – klasyfikacja końcowa

 

  1. BTP Stal Brzeg
  2. LZS Victoria Chróścice
  3. UKS Spiders Krapkowice
  4. TS Chemik Kędzierzyn-Koźle

 

Patrząc na końcowe wyniki tym bardziej szkoda, że nie udało się naszej drużynie wyjść z grupy eliminacyjnej. Zabrakło odrobiny szczęścia aby móc powalczyć nawet o końcowy triumf w turnieju. Okazja do rewanżu już rok.