Oficjalna Strona Klubu
pixel

Orlik I na turnieju Ekstra Talent we Wrocławiu

W dniu 17 sierpnia na boiskach przy ul. Lotniczej, nieopodal Stadionu Wrocław odbył się kolejny turniej piłkarski dla drużyn U-12 w ramach projektu “Ekstra Talent”. To wspólna inicjatywa PKO Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz klubów Ekstraklasy. Nasz klub reprezentowała drużyna Orlika I, którą poprowadził Łukasz Hulbój.

 

Młodzi piłkarze z 12 drużyn mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w turnieju dla zespołów U12 i sprawdzić się w profesjonalnych testach sprawnościowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Beep test – polegający na wahadłowym pokonywaniu w tę i z powrotem 20-metrowego odcinka, w którym tempo biegu wyznacza specjalny sygnał (stąd nazwa “beep”), zwis na drążku i bieg wahadłowy 10×5 metrów pokazały młodym zawodnikom jaką siłą i wytrzymałością dysponują w tej chwili.

 

Jeżeli chodzi o sprawy stricte sportowe to w turnieju wystąpiło 12 drużyn, z czego aż połowę stanowiły zespoły gospodarzy czyli Śląska Wrocław. Stawkę uzupełniły drużyny Polonii Nysa, AP Namysłów, AP Victorii Chróścice, UKS Lechii Dzierżoniów, AS Kiełczów oraz AP Olympic Wrocław. W pierwszej fazie turnieju zostały podzielone na 4 grupy eliminacyjne. Polonia trafiła do grupy A a za rywali miała tam dwie najsilniejsze drużyny Śląska. Nasza drużyna, która wystąpiła mocno osłabiona (kontuzje, kolonie, choroby, kwarantanna) oraz była o wiele młodsza od rywali nie miała nic do powiedzenia w tych dwóch starciach, ale cenne doświadczenie zdobyte w starciach z tak mocnymi rywalami na pewno zaprocentuje w przyszłości. Po dwóch wysokich porażkach (0:7 i 0:8) nasi zawodnicy trafili do grupy walczącej o miejsca 9-12 w turnieju. Tam dostali kolejną lekcję futbolu od trzeciego garnituru gospodarzy (0:6) ale w dwóch ostatnich spotkaniach poszło już zdecydowanie lepiej i w meczach z AS Kiełczów i UKS Lechia Dzierżoniów nasi młodzi zawodnicy walczyli jak równy z równym. Ostatecznie skończyło się na remisie (1:1 z AS Kiełczów) oraz minimalnej porażce (2:3 z UKS Lechia Dzierżoniów). Te wyniki dały nam w końcowym rozrachunku 11 miejsce w turnieju. Gospodarze z Wrocławia nie okazali się zbyt gościnni – pierwsze 5 miejsc w turnieju przypadło drużynom Śląska.

Skład naszej drużyny:

Cyprian Zwardoń, Filip Braniewski, Franciszek Tokarski, Ksawery Podborączyński, Kacper Zagórowski, Szymon Renkas, Adam Grenda, Wojciech Durejko oraz Jakub Kuś.