Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Orlik I wygrywa eliminacje rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN

Wczoraj na hali sportowej w Głogówku odbył się jeden z 4 turniejów eliminacyjnych do wojewódzkiego finału halowych rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11. W turnieju wystąpiło 7 zespołów: AP Łambinowice, UKS Hattrick Głuchołazy, GLKS Włókniarz Kietrz, LUKS RB Głogówek, LZS Starowice, MKS Pogoń Prudnik, KS Fortuna Głogówek oraz drużyna Orlika I naszego klubu.

 

Stawką turnieju był awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w styczniu z udziałem 8 najlepszych drużyn wyłonionych w czterech turniejach eliminacyjnych.

 

W Głogówku zespoły zostały podzielone na dwie grupy:

 

  • Grupa A :UKS Hattrick Głuchołazy, AP Łambinowice, GLKS Włókniarz Kietrz oraz KS Fortuna Głogówek
  • Grupa B: KS Polonia Nysa, MKS Pogoń Prudnik, LUKS RB Głogówek

 

Nasza drużyna w pierwszym meczu rozgromiła LUKS RB Głogówek aż 8:1 i już przed początkiem drugiego była pewna awansu do półfinału. Mecz z MKS Pogoń Prudnik był bardzo wyrównany i minimalnie lepsi okazali się przeciwnicy wygrywając 1:0.

 

W meczu półfinałowym zagraliśmy ze zwycięzcą Grupy A Fortuną Głogówek. Stawka tego spotkania była duża, bo tylko zwycięzca mógł się cieszyć z awansu do turnieju finałowego. Nasza drużyna poradziła sobie z presją i ostatecznie po ciekawym i emocjonującym meczu zwyciężyła 1:0.

 

W meczu finałowym mieliśmy powtórkę z fazy grupowej i ponownie spotkaliśmy się Pogonią Prudnik. Tym razem lepsi okazali się nasi zawodnicy i po zwycięstwie 2:0 mogliśmy się cieszyć z końcowego triumfu. Do turnieju finałowego awansowała również drużyna z Prudnika.

Skład Polonii: Tkaczuk Dawid, Bednarczyk Kacper, Jurkowski Filip, Pacławski Daniel, Szczotka Michał, Gawlak Daniel, Dudek Oskar, Kowalczyk Dawid, Hapek Wiktor, Piętoń Bartosz

 

Trenerzy: Rafał Mazański, Piotr Bednarczyk