Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Orlik II na podium finału wojewódzkiego “O puchar Tymbarku”

W dniach 4-5 kwietnia na Stadionie Miejskim w Brzegu zostały rozegrane finały wojewódzkie XIX edycji turnieju o “Puchar Tymbarku”. Dzisiaj rywalizowała m.in. kategoria U-10 chłopców a wśród 12 rywalizujących ze sobą drużyn była również drużyna Polonii Nysa.

 

Podopieczni Rafała Mazańskiego trafili w wyniku losowania do Grupy C, gdzie za rywali mieli następujące drużyny: MKS Pogoń Prudnik, NKS Start Namysłów oraz PSP 5 Kędzierzyn-Koźle. Wyniki naszej drużyny na tym etapie:

 

  • Polonia Nysa – MKS Pogoń Prudnik 2:2
  • Polonia Nysa – PSP 5 Kędzierzyn-Koźle 6:3
  • Polonia Nysa – NKS Start Namysłów 2:1

 

Wyniki te pozwoliły Polonistom wygrać grupę eliminacyjną i dzięki temu awansować do półfinału. Tam naszym przeciwnikiem była drużyna Stali Brzeg. Po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu górą niestety okazali się gospodarze turnieju wygrywając z nami 1:0. W drugim półfinale Spiders Krapkowice pokonała po rzutach karnych Start Namysłów 2:1 (w regulaminowym czasie remis 1:1).

 

W meczu o 3 miejsce Polonia ponownie spotkała się z drużyną z Namysłowa i ponownie była górą, tym razem zwyciężając 3:2. Turniej wygrała drużyna z Krapkowic, która w meczu finałowym pokonała Stal Brzeg 3:2 i to ona jako jedyna awansowała do turnieju finałowego w Warszawie.

III miejsce naszego klubu w kategorii U-10 to nie jedyna dobra wiadomość dzisiejszego dnia z Brzegu.

Najlepszym bramkarzem w kategorii U-12 został zawodnik Polonii Jakub Gabryliszyn, który w turnieju reprezentował drużynę “Dziesiątka” Nysa.