Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Pierwsza wygrana w Nowym Roku. Wygrywamy w Świdnicy 4:2

Zwycięstwem 4:2 zakończyło się spotkanie liderów IV ligi w Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Nasza drużyna w czwartym tegorocznym sparingu sięgnęła po pierwsze zwycięstwo.

Mecz rozegrany na stadionie miejskim w Świdnicy mógł się podobać, obie Polonie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Przewaga należała jednak do podopiecznych Arkadiusza Batora a końcowy wynik jest sprawiedliwy i w pełni odzwierciedla boiskowe poczynania.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, gdyż już w 3 minucie spotkania gracz Polonii-Stali strzałem z rzutu wolnego pokonał Przemka Charęzę. Do przerwy prowadziła już jednak nasza drużyna 2:1, a gole zdobyli Alan Majerski (rajd od połowy boiska zawodnika testowanego, który wyłożył piłkę Alanowi) oraz Maciej Pisula (przejęcie piłki dzięki dobremu pressingowi całej drużyny przez Daniela Golusa, Maciej wykończył jego podanie). Druga połowa przebiegła niemal identycznie – szybka bramka gospodarzy i spokojna gra naszych zawodników, która przyniosła nam w końcówce kolejne dwie bramki. Tym razem na listę strzelców wpisali się Dominik Sikora (przelobował bramkarza Polonii, który źle piąstkował w polu karnym) oraz zawodnik testowany, który wykorzystał podanie Rafała Bobińskiego i wygrał z bramkarzem pojedynek sam na sam.

Cieszy dobra postawa naszej drużyny, która mimo braku gry w optymalnym zestawieniu bardzo dobrze wyglądała na tle lidera dolnośląskiej IV ligi. Martwi za to fakt, że paru zawodnikom kontuzje uniemożliwiają optymalne przygotowania do rundy wiosennej.

Sparing nr 4

MKS Polonia-Stal Świdnica – KS Polonia Nysa 2:4 (1:2)

KS Polonia: Charęza (65′ Olender) – Lenartowicz (46′ zawodnik testowany), Fedorowicz (65′ Lenartowicz), zawodnik testowany (46′ Czabanowski), Kowalczyk T. (65′ zawodnik testowany) – Golus (65′ zawodnik testowany), zawodnik testowany (46′ Bobiński), Majerski (46′ Sikora), zawodnik testowany (46′ Dro Narcisse), Pisula (46′ Robak) – zawodnik testowany (46′ Duda)