Oficjalna Strona Klubu
pixel

Pierwszy mecz barażowy dla Przylepu Zielona Góra [Foto]

Drużyna Polonii przegrała w Zielonej Górze 2:0 pierwszy mecz barażowy i to gospodarze niedzielnego spotkania są bliżej awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-15. W najbliższą sobotę przed podopiecznymi Łukasza Krótkiewicza jednak okazja do rewanżu i odrobienia strat.

Nasza drużyna do najważniejszego spotkania w tej rundzie nie przystąpiła w najsilniejszym zestawieniu. W domu zostali Kamil Skalski i Jakub Korzeniewicz a dwóch zawodników zagrało mimo urazów. Od początku spotkania przewagę osiągnęła drużyna Przelepu, która wykorzystała przewagę w warunkach fizycznych i dzięki dużej agresji raz za razem stwarzała sytuacje pod bramką Jakuba Gabryliszyna. Strzały były jednak albo niecelne albo łatwe do obrony przez naszego bramkarza. W 30 minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką Dominika Kozłowskiego.

Mimo prób z obu stron (słupek po stronie gospodarzy) do przerwy wynik nie uległ zmianie. Drugie 40 minut rozpoczęli gracze Przylepu i już po dwóch minutach objęli dwubramkowe prowadzenie a strzelcem gola ponownie był Maciej Pawelec. Nasi zawodnicy nie mając nic do stracenia zagrali odważniej i mecz się wyrównał. Mimo paru okazji nie udało się nam jednak zdobyć bramki kontaktowej (najlepsze sytuacje mieli Łukasz Froń i Marcel Błoch) i to gracze z Zielonej Góry przystąpią do rewanżu z zaliczką dwóch bramek.

Trener Łukasz Krótkiewicz:

To był dla nas bardzo ciężki mecz, w pierwszych 20 minutach było bardzo nieciekawie. Agresja, jaką drużyna przeciwna wytworzyła, spowodowała, że w zasadzie z 30-go metra nie potrafiliśmy piłki wyprowadzić, skonstruować jakiejkolwiek akcji. Chłopcy sami później się przyznali, że przestraszyli się. Mamy problem, bo wypadło nam trzech podstawowych graczy, to widać na boisku. Dlatego mam szacunek dla zawodników, że podjęli walkę do końca. Jeden z chłopaków grał ze zbitym mięśniem, drugi z naciągniętym, ale wytrzymali do końca, dali radę. O wyniku zaważyły warunki fizyczne, my mamy drużynę niską. Ale nie poddajemy się, został rewanż, zrobimy wszystko, żeby zagrać lepiej.