Oficjalna Strona Klubu
pixel

Pierwszy sparing w Woliborzu

Dzisiaj nasza drużyna rozegra pierwsze spotkanie sparingowe w okresie letnim. Przeciwnikiem Polonii będzie Słowianin Wolibórz – druga ekipa w sezonie 2021/2022 w IV lidze dolnośląskiej (grupa wschodnia).

Mecz ten zastąpi nierozegrane w minioną sobotę starcie z MKS Kluczbork. Będzie to doskonała okazja aby tle mocnego przeciwnika trener Łukasz Czajka mógł sprawdzić testowanych zawodników. Po sobotniej grze wewnętrznej w Łambinowicach sztab szkoleniowy podziękował kilku z nich, ale od początku tego tygodnia pojawiły się kolejne nowe twarze. Już wkrótce będziemy informować o ruchach kadrowych w naszej drużynie.

Nasz dzisiejszy rywal w krótkim czasie stał się czołową ekipą wśród amatorskich drużyn z Dolnego Śląska. Jeszcze w sezonie 2019/2022 drużyna Słowianina rywalizowała w rozgrywkach A-klasy. Po dwóch awansach w sezonie 2021/2022 jako beniaminek rozgrywek zajęła drugie miejsce na podium w mocnej IV lidze dolnośląskiej. Mecz z Polonią będzie dla nich drugim sparingiem tego lata. W pierwszym pokonali w miniony piątek drużynę Skałki Stolec 5:1.

Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w Woliborzu (na zdjęciu). Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy punktualnie o godzinie 18:00.
Sparing nr 1
Słowianin Wolibórz – KS Polonia Nysa 13.07.2022 (środa), godz. 18:00