Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Piłkarska Gwiazdka Polonii 2019

3 edycja Piłkarskiej Gwiazdki Polonii za nami. Impreza ta stała się już tradycją w naszym klubie i w niedzielne przedpołudnie po raz kolejny przyniosła mnóstwo wrażeń, emocji i zabawy.

 

Na początek prowadzący Marcin Krótkiewicz przedstawił wszystkie zespoły naszego klubu, które po kolei ustawiały się na parkiecie Hali Nysa. Zabrakło jedynie drużyny Orlika I, ale w tym czasie ta drużyna walczyła (udanie) o awans do finału wojewódzkiego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał w imieniu Zarządu Klubu Prezes Polonii Łukasz Gadzina, który powitał wszystkich zebranych oraz gościa specjalnego z Laponii 😉

Po prezentacji drużyn przyszła kolej na gry i zabawy dla najmłodszych członków naszej Akademii. W tym dniu nie chodziło jednak o rywalizację ale przede wszystkim o dobrą zabawę co jak widać po zdjęciach w pełni się udało.

Po dzieciach przyszedł czas na rodziców, którzy również mogli się zmierzyć w grach i zabawach. Prym wiodła drużyna mam, która zwyciężyła w większości konkurencji.

Kolejnym punktem programu były mecze pokazowe drużyn oldbojów oraz seniorów z najmłodszymi drużynami Akademii. Trzeba odnotować, iż pierwszą porażkę w tym sezonie poniosła drużyna seniorów 😉

Tradycją stało się również to, iż podczas każdej Gwiazdki przeprowadzana jest akcja charytatywna. W tym roku zbieraliśmy pieniążki dla 4-letniego Miłosza, który od małego zmaga się z ciężką chorobą. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za wszystkie datki, które przekazaliście Państwo podczas niedzielnego spotkania (złożyły się na to również losy, aukcje oraz sprzedaż różnych artykułów). Sam Miłosz wraz z rodzicami był specjalnym gościem imprezy i z rąk Mikołaja również otrzymał prezent od naszego Klubu.

Po wzruszającej chwili jaką było niewątpliwie spotkanie z Miłoszkiem, wszystkie drużyny naszego klubu zjawiły się ponownie na parkiecie aby po złożeniu świątecznych życzeń otrzymać prezenty od Mikołaja. W ich wręczaniu pomagali Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz oraz Vice-starosta Nyski Jacek Chwalenia.

Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników zakończyło Piłkarską Gwiazdkę. Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia za rok!.

Zapraszamy do obejrzenia dużej (ponad 400 zdjęć) Galerii