Oficjalna Strona Klubu
pixel

Piłkarskie wydarzenie roku w Nysie! Polonia podejmie Górnika Łęczna

Już jutro na naszym stadionie dojdzie do starcia w ramach 1/32 Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Do Nysy przyjeżdża beniaminek 1 ligi – drużyna Górnika Łęczna. Będzie to drugie podejście do tego spotkania – w pierwszym terminie zaplanowanym na 15 sierpnia mecz został odwołany ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z naszych zawodników.

 

Zdecydowanym faworytem jutrzejszego spotkania jest drużyna gości i obiektywnie rzecz ujmując każdy inny wynik niż wygrana Górnika będzie wielką sensacją. O tym, iż nasz przeciwnik poważnie traktuje ten mecz niech świadczy fakt, iż już dzisiaj przyjechał do Nysy.

 

W ubiegłym sezonie drużyna z Łęcznej wygrała rozgrywki w II lidze, dzięki czemu powróciła po dwóch latach na drugi szczebel rozgrywkowy w kraju. Jest to niezwykle doświadczony na arenie klub, grający przez wiele sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Największym sukcesem jak do tej pory tego klubu jest 7 miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2004/2005 oraz ćwierćfinał PP w sezonie 2000/2001. Do najbardziej znanych zawodników, którzy obecnie występują w barwach Górnika należą m.in. Maciej Gostomski, Leandro, Paweł Sasin czy Bartosz Śpiączka.

 

„Zielono-czarni” do pucharowego spotkania w Nysie podchodzą w dobrych nastrojach. W minioną sobotę nasi przeciwnicy pokonali u siebie 3:0 GKS Bełchatów udanie inaugurując rozgrywki w Fortuna I Lidze. Teraz będą chcieli pójść za ciosem i awansować do dalszej fazy w Pucharze Polski.

 

W naszej drużynie panuje pełna mobilizacja i chęć jak najlepszego zaprezentowania się na tle silnego rywala. Trener Arkadiusz Bator zapowiada nawiązanie walki z rywalem oraz minimalne korekty w składzie w porównaniu do sobotniego meczu z Miedzią II.

 

Początek pojedynku 1/32 Pucharu Polski Polonia Nysa – Górnik Łęczna w środę 2 września o godzinie 16:00 na Stadionie Polonii przy ulicy Sudeckiej 23 w Nysie. Sędzią głównym spotkania będzie Pan Szymon Lizak z Poznania.

 

Serdecznie zapraszamy kibiców na to bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie, jednocześnie przypominając, że odbędzie się ono z zachowaniem rygorów sanitarnych obowiązujących w związku z pandemią.