Oficjalna Strona Klubu
pixel

Podtrzymać serię – zapowiedź derbowego starcia ze Stalą Brzeg

Przed nami pierwsze spotkanie rundy rewanżowej III ligi w Nysie i zarazem druga w krótkim okresie czasu potyczka ze Stalą Brzeg. Dobre wyniki w ostatnich spotkaniach rozbudziły w nas nadzieję i liczymy na to, że ponownie drużyna z Brzegu wróci do domu na tarczy.

 

4 punkty w dwóch meczach wyjazdowych sprawiły, że udało się nawiązać kontakt z zespołami zamieszanymi w walkę o utrzymanie na III-ligowym szczeblu. Aby móc realnie myśleć o tym by nasza drużyna notowała kolejne awanse w tabeli niezbędne są jednak kolejne zwycięstwa, tym bardziej na własnym boisku.

 

22 seria gier przynosi nam derbowe starcie ze Stalą Brzeg, która w przeciwieństwie do nas nie zalicza początku roku do udanych. Odpadnięcie z PP oraz zaledwie jeden punkt w meczach ligowych (remis w Zielonej Górze ora porażka z Rekordem B-Biała u siebie) to z pewnością nie jest tym na co liczyli nasi jutrzejsi rywale. Sytuacja brzeżan w tabeli nie jest zła ale brak zdobyczy punktowej w paru spotkaniach może sprawić, że podopieczni Arkadiusza Batora mogą się niebezpiecznie zbliżyć do strefy spadkowej.

 

Postawa i lokata Stali to jednak nie nasz problem. My skupiamy się na tym aby w kolejnych spotkaniach nadal punktować i gonić drużyny znajdujące się w tabeli przed nami. Jak wiadomo dobre wyniki budują atmosferę w drużynie, więc do jutrzejszego meczu podchodzimy z bojowym nastawieniem i z wiarą w zwycięstwo. Tym bardziej, że mamy rachunki do wyrównania jeżeli chodzi o mecz ligowy z pierwszej rundy w Brzegu. Wtedy w meczu III kolejki Stal rozgromiła nas aż 7:1, rewanżując się za przegrany chwilę wcześniej finał PP na szczeblu wojewódzkim. Goście liczą zapewne na powtórkę z rozrywki i kolejne zwycięstwo po przegranym meczu pucharowym – my zrobimy jednak wszystko aby 3 punkty zostały w Nysie.

 

Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju sprawia, że mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Nie oznacza to jednak, że nasi kibice nie będą mogli go zobaczyć. Bezpośrednią transmisję ze spotkania już jakiś czas temu zapowiedziała TVP3 Opole, a wczoraj okazało się, że uzyska ona zasięg na cały kraj dzięki równoczesnej transmisji na stronie internetowej oraz aplikacji TVP Sport. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich przed ekrany o 12.45.

 

22 kolejka III Liga Grupa 3

KS Polonia Nysa – BTP Stal Brzeg

Nysa, 20.03.2021 godz.13.00

Skrót meczu z rundy jesiennej