Oficjalna Strona Klubu
pixel

Pójść za ciosem – zapowiedź pierwszego wyjazdu w sezonie

Po trzech dniach przerwy zawodnicy Polonii ponownie wybiegną na murawę, aby zmierzyć się z zespołem Chemika Kędzierzyn-Koźle. Czy podopieczni Łukasza Czajki pójdą za ciosem i dopiszą do swojego dorobku drugi komplet punktów w tym sezonie? Zapraszamy na zapowiedź jutrzejszego pojedynku.

Po wygranej w dobrym stylu nad Ruchem Zdzieszowice naszą drużynę czekają teraz dwa pojedynki z drużynami z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jutro przed nami mecz wyjazdowy z Chemikiem K-Koźle by w sobotę powitać w Nysie Porawie Większyce.

 

W drużynie z Kędzierzynie doszło w przerwie letniej do dużych zmian kadrowych. Jak czytamy na oficjalnym fanpage’u Chemika celem było odmłodzenie składu a priorytetem był młody wiek zawodników i to, by byli związani z Kędzierzynem. Ostatecznie bilans letniego okienka zakończyli z 8 nowymi zawodnikami i 7 odejściami.

 

Chemik nie może zaliczyć inauguracji sezonu do udanych. W meczu wyjazdowym z beniaminkiem IV ligi z Piotrówki prowadzona przez Mateusza Sadyka drużyna uległa gospodarzom 0:2, po dwóch bramkach ich byłego zawodnika Sławomira Jaworskiego.

Skład Chemika z tego spotkania: Karbownik – Bartosik, Sadyk, Szala, Tomeczek – Kapica, Podborączyński (87′ Lelicki), Sudoł, Paczulla, Tkaczyk (68′ Rakowski) – Dąbrowski (72′ Gnoiński)

 

Nasi zawodnicy są już po ostatnich zajęciach i odprawie przed meczem z Chemikiem. Na mecz jedzie cała drużyna a kadra meczowa zostanie podana jutro. Zabraknie w niej na pewno dwóch zawodników – Miłosza Taranka (kontuzja kolana) oraz Mateusza Kijewskiego (uraz brzucha).

 

Sobotnim zwycięstwem nasza drużyna narobiła z pewnością apetytu swoim kibicom, ale do drugiego meczu w sezonie przystępujemy z pełną pokorą i szacunkiem do przeciwnika. Oczywiście mamy swoje plany i marzenia ale żaden z zespołów nie podaruje nam punktów za darmo. By sięgnąć w Kędzierzynie po punkty musimy zaprezentować się podobnie jak na inaugurację sezonu – wtedy możemy śmiało liczyć na powrót do Nysy z tarczą.

Historia ligowych potyczek pomiędzy Polonią a Chemikiem pokazuje, że drużyna z Kędzierzyna wyjątkowo nam “leży”. Aż pięć ostatnich spotkań ligowych zakończyło się zwycięstwem naszej drużyn, aby szukać innego niż wygrana polonistów wyniku należy się cofnąć aż do sezonu 2016/2017. Tak wyglądały bezpośrednie spotkania w ostatnich pięciu sezonach:

 

Sezon 2020/2021

brak

Sezon 2019/2020

TS Chemik K-Koźle – KS Polonia Nysa 2:5

rewanż odwołany ze względu na pandemię

Sezon 2018/2019

TS Chemik K-Koźle – KS Polonia Nysa 1:4

KS Polonia Nysa – TS Chemik K-Koźle 3:2

Sezon 2017/2018

TS Chemik K-Koźle – KS Polonia Nysa 0:1

KS Polonia Nysa – TS Chemik K-Koźle 3:1

Sezon 2016/2017

TS Chemik K-Koźle – KS Polonia Nysa 4:2

KS Polonia Nysa – TS Chemik K-Koźle 0:2

 

Bilans: 5 zwycięstw Polonii, 2 zwycięstwa Chemika, w bramkach 18:12 dla Polonii

Mecz odbędzie się na stadionie sportowym “Kuźniczka“, który położony jest w Kędzierzynie przy ulicy Grunwaldzkiej. Jego początek zaplanowano na godzinę 18. Głównym sędzią zawodów będzie Paweł Dul z Zawady, któremu na linii będą pomagać Łukasz Jacyniuk i Nicola Stokłosa.