Oficjalna Strona Klubu
pixel

Polonia jedzie do Zielonej Góry – ostatni wyjazd w tym sezonie

W meczu 37 kolejki III ligi czeka nas daleki wyjazd do Zielonej Góry. Spotkamy się tam z miejscową Lechią, która obecnie zajmuje 10 miejsce w tabeli rozgrywek.

Gospodarze po 34 kolejkach mają na swoim koncie 45 punktów, na które złożyły się 12 wygrane, 9 remisów i 13 porażek. Ostatnio nie mieli dobrej passy w lidze, dopiero w środę zwycięstwem 2:1 nad Foto-Higieną Gać przełamali serię pięciu porażek z rzędu. Na własnym boisku Lechia w kończącym się sezonie uzbierała do tej pory 21 punktów w 17 spotkaniach. Najlepszymi strzelcami drużyny grającymi w Lechii są obecnie Przemysław Mycan (7 bramek) oraz Bartosz Konieczny (6 goli). Aż 18 goli strzelił w rundzie jesiennej Szymon Kobusiński co zaowocowało transferem do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice.

 

Nasi zawodnicy są już po pierwszym spotkaniu z trenerem Łukaszem Czajką, ale w Zielonej Górze i za tydzień w Nysie drużynę poprowadzi jeszcze Marek Byrski. Liczymy na to, że uda się jeszcze poprawić skromny dorobek punktowy a postawa Polonii w meczach ze Ślęzą czy Polonią Bytom daje ku temu podstawy.

 

Jesienne starcie w Nysie zakończyło się pewną wygraną Lechii 3:0. Poniżej skrót tego spotkania ↓

 

Mecz Lechia – Polonia rozpocznie się w sobotę 12 czerwca o godzinie 17:00. Transmisję LIVE z tego spotkania przeprowadzi Lubuski Sport TVP3 a będzie można ją zobaczyć TUTAJ