Oficjalna Strona Klubu
pixel

Porażka Młodzika Młodszego w Prószkowie. Pomologia – Polonia II 2:1

3 porażkę z rzędu w 1 lidze młodzików zanotowała drużyna młodzika młodszego. Tym razem podopieczni Piotra Bednarczyka przegrali 1:2 w Prószkowie z miejscową Pomologią.

Pierwsza połowa spotkania to zdecydowana przewaga drużyny gospodarzy. Gracze Pomologii raz za razem stwarzali sobie sytuację pod naszą bramką ale kapitalne zawody rozgrywał Dawid Tkaczuk. Nasi zawodnicy nie mogli sobie poradzić z mocnym i wysokim pressingiem ze strony zawodników Pomologii. Dopiero w samej końcówce udało się Kacprowi Jagielle znaleźć drogę do bramki Dawida i na przerwę zawodnicy udali się przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Druga połowa miała zupełnie inne oblicze. Nasi zawodnicy zagrali odważniej i często zagrażali bramce Pomologii. Szwankowało jednak skuteczność, przez co nie udawało się zdobyć bramki wyrównującej. Gospodarze również mieli swoje szanse i po jednej z nich powiększyli przewagę, a ponownie strzelcem bramki był Kacper Jagiełło. Zaledwie dwie minuty za sprawą Szymona Gutowskiego Polonia strzeliła bramkę kontaktową. Do końca spotkania staraliśmy się o pójście za ciosem i bramkę dającą remis ale ostatecznie to gospodarze mogli po końcowym gwizdku cieszyć się z trzech punktów.

PLUKS Pomologia Prószków – KS Polonia II Nysa 2:1 (1:0)

Bramki: Kacper Jagiełło 30′, 52′ – Szymon Gutowski 54′

Polonia: Tkaczuk, Bednarczyk, Dudek, Jurkowski, Laskowski, Miłaszewicz, Pacławski, Piętoń, Szczotka, Gromala, Orlita, Podolski, Tokarski, Gawlak, Gdula, Gutowski