Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Porażka seniorów w pierwszym sparingu

Po 3 tygodniach od wznowienia przygotowań nasza drużyna seniorów rozegrała pierwszy sparing tej zimy. Na sztucznym boisku w Głuchołazach zmierzyliśmy się z występującą w lidze okręgowej drużyną KS Bodzanów-Nowy Świętów.

 

Nasza drużyna od początku spotkania starała się więcej grać piłką, ale “ciężkie” nogi sprawiły, że w zagraniach było mnóstwo niedokładności co przełożyło się na mało sytuacji bramkowych. Najbliżej zdobycia bramki byliśmy po strzale Łukasz Mrozińskiego, ale jego “podcinka” wylądowała na poprzeczce bramki bronionej przez Dawida Popardowskiego. Rywale również mieli okazje do zdobycia bramki ale dwukrotnie nie udało się to Pawłowi Lepakowi i do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

 

Po przerwie zastępujący nieobecnego Andrzeja Polka Tomasz Nowak wprowadził na boisko wyróżniających się juniorów. I to właśnie po akcji jednego z nich (faulowany w polu karnym był Kacper Duda) otrzymaliśmy rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Rafał Bobiński. Na więcej w dniu dzisiejszym nie było nas jednak stać, a co gorsza swoje umiejętności strzeleckie udowodnił Paweł Lepak i dwukrotnie pokonując Konrada Taraska zapewnił końcowe zwycięstwo drużynie z Bodzanowa.

 

Po intensywnych treningach w ostatnim czasie nie spodziewaliśmy się pod względem fizycznym żadnych fajerwerków w tym spotkaniu, nasi zawodnicy w końcu mogli poczuć piłkę przy nodze a sparing miał być po prostu kolejną jednostką w okresie przygotowawczym. Nie usprawiedliwia to jednak nas z końcowego rezultatu, mimo że wyniki sparingów są sprawa drugorzędna to drużynie z takimi ambicjami jak nasza nie przystoi przegrywać z drużyną grającą ligę niżej.

 

Sparing nr 1

Polonia Nysa – KS Bodzanów-Nowy Świętów 1:2

Bramki: Bobiński – Lepak x2

Skład: Kowalczyk P., Tarasek – Stasiak,Kowalczyk T., Bajor W., Bajor M., Marcelo, Pisula, Bobiński, Perkowski, Majerski, Robak, Sikora, Duda, Skupień, Ściański, Mroziński

 

Kolejny sparing Polonii – sobota 2 luty godz. 17.00 a przeciwnikiem będzie drużyna GKS Głuchołazy.