Oficjalna Strona Klubu
pixel

Porozumienie z SP nr 2 w Nysie podpisane

W piątek 12 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy Nysa została podpisane porozumienie, w ramach którego w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Powstańców Śląskich w Nysie powstanie klasa o profilu piłkarskim. Porozumienie podpisali Prezes naszego klubu Łukasz Gadzina, Dyrektor SP2 w Nysie Ryszard Łoboda oraz Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

Na mocy porozumienia profil piłkarski będzie funkcjonował od IV klasy podstawowej. Proces szkolenia będzie w ścisłej współpracy z Akademią Polonii dzięki czemu zostanie zachowana ciągłość w szkoleniu a do naszego klubu powinno trafić więcej piłkarsko utalentowanej młodzieży.

Jest to kolejny etap rozwoju naszej Akademii. Dążymy do tego aby zarówno pod względem sportowym jak i edukacyjnym nasza Akademia stała na jak najwyższym poziomie – mówi Prezes Polonii Łukasz Gadzina.


Więcej informacji oraz szczegółowe zasady naborów będą się sukcesywnie na łamach naszej strony. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów.

Relacja z tego wydarzenia znalazła się w najnowszym wydaniu Nyskiej Kroniki Filmowej, zapraszamy od 07:31 minuty filmu.