Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Poznajmy nowych zawodników – Daniel Golus

Kontynuujemy cykl rozmów z nowymi zawodnikami naszego klubu – tym razem na krótką rozmowę zdecydował się Daniel Golus.

 

Witamy w Polonii, nasz klub jest Twoim pierwszym klubem seniorskim – co zdecydowało, że akurat w Nysie rozpoczynasz grę po zakończeniu wieku juniora?

 

Duży wpływ na podjęcie decyzji o przeniesieniu do Polonii Nysa miał trener Arkadiusz Bator. Jak pamiętam jego praca z młodzieżą w każdej kategorii wiekowej dawała wymierne rezultaty. Każdy z zawodników trafiając pod jego skrzydła mógł wskoczyć na wyższy poziom piłkarski.

 

Jak wyglądała Twoja dotychczasowa przygoda z piłką? Gdzie grałeś przed Śląskiem Wrocław?

 

Moją przygodę z piłką nożną rozpoczynałem w wieku 7 lat w klubie sportowym Top Talent. Tam w wieku 8 lat poznałem trenera Batora, który był moim szkoleniowcem w Śląsku Wrocław, klubie który przejął zawodników Top Talentu.

 

Grając w juniorach Śląska miałeś pewnie styczność z zawodnikami, którzy otarli się bądź zagrali w pierwszej drużynie WKS – mógłbyś pochwalić się z m.in. kim?

 

Grając w juniorach Śląska miałem okazję występować m.in. z Bartoszem Boruniem, Grzegorzem Kotowiczem czy Sebastianem Bergerem, którzy w chwili obecnej są podstawowymi zawodnikami drugiej drużyny Ślaska Wrocław i mają okazać z pierwszą drużyną WKS-u.

 

W zeszłym sezonie Twoja drużyna zajęła II miejsce w Centralnej Lidze Juniorów ,ty wystąpiłeś w 14 spotkaniach Śląska – jak porównasz poziom gry najlepszych drużyn juniorskich w kraju na tle dotychczas rozegranych spotkań w IV lidze seniorów?

 

Piłka juniorska obraca się w określonej kategorii wiekowej stąd różnice w przygotowaniu motorycznym czy warunkach fizycznych są niewielkie, natomiast piłka seniorska nie jest określona wiekowo stąd duże różnice w warunkach fizycznych, przygotowaniu siłowym – natomiast przygotowanie techniczne pozostaje na podobnym poziomie.

 

Według Transfermarkt w zeszłym sezonie występowałeś głównie w obronie, u nas występujesz na skrzydle – gdzie czujesz się lepiej?

 

Lepiej czuję się grając na skrzydle ponieważ jest to dla mnie nowe doświadczenie, mam większe możliwości w grze ofensywnej nie zapominając jednak o zdyscyplinowanej grze w defensywie.

 

Jak wrażenia po dotychczasowym pobycie w naszym klubie?

 

Po przyjściu do Polonii Nysa byłem miło zaskoczony atmosferą w szatni, mimo różnicy wieku panuje przyjazna atmosfera oparta o zdrową rywalizację sportową.

 

Jak porównasz Polonię od swojego ostatniego klubu? Sportowo i organizacyjnie?

 

Polonia Nysa stoi na wysokim poziomie organizacyjnym o czym świadczy fakt, iż wszystkie formalności związane z wypożyczeniem zostały załatwione w kilka dni. Po przyjściu do klubu zostałem natychmiast wyposażony w niezbędny sprzęt sportowy gdzie w poprzednim klubie wymagało to więcej czasu. Po przebudowie drużyny Polonii Nysa możemy podobnie jak Śląsk Wrocław walczyć o jak najwyższe cele nakreślone przez sztab szkoleniowy i trenera.

 

Do naszego klubu jesteś wypożyczony do końca sezonu – widzisz się w Polonii na dłużej?

 

Od października rozpoczynam studia na kierunku AWF we Wrocławiu, więc ze względu na ustabilizowaną sytuację związaną z edukacją chciałbym związać się z klubem Polonii Nysa na kilka najbliższych sezonów i pomóc drużynie w realizacji określonego celu sportowego.

 

Jak ci się podoba współpraca z sztabem szkoleniowym Polonii?

 

Współpraca ze sztabem szkoleniowym Polonii przebiega wzorowo, treningi są zorganizowane na profesjonalnym poziomie, jak wcześniej wspomniałem trener Bator jest osobą ambitną i wierzę w to,że wraz z drużyną ciężką pracą uda nam się zrealizować zamierzone cele sportowe.

 

Daniel Golus prywatnie? Czym zajmujesz się poza treningami i meczami?

 

Prywatnie lubię spędzać czas ze znajomymi oraz opiekować się moim psem owczarkiem niemieckim.