Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Poznajmy nowych zawodników – Kacper Fedorowicz

Tym razem zapraszamy na rozmowę z Kacprem Fedorowiczem, który przybył do naszego klubu z Polonii Głubczyce.

 

Zacznijmy od końca – jak wrażenia po meczu z Polonią Głubczyce? Ciężko było zagrać przeciwko byłym kolegom?

 

Do każdego meczu staram się podchodzić tak samo. Tak też było tym razem przeciwko kolegom z Głubczyc, chociaż to zwycięstwo miało dla mnie dodatkowy smaczek.

 

W zeszłym sezonie byłeś podstawowym zawodnikiem drużyny, która wygrała IV ligę – co spowodowało, że zdecydowałeś się zmienić barwy klubowe?

 

Na tamtą decyzje miało wpływ parę czynników, jednak głównym powodem była rezygnacja  Głubczyckiej Polonii z gry w 3 lidze.

 

Jak wyglądała twoja kariera przed grą w Polonii Głubczyce?

 

Pierwsze szlify zbierałem w lokalnych klubach. Z jednego z nich  trafiłem do zespołu juniorów z  Głubczyc. Po ukończeniu gimnazjum postanowiłem kontynuować naukę i grę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Stamtąd trafiłem do 3 ligowej Leśnicy. Następnym etapem była gra w Ruchu Zdzieszowice i Ślęzie Wrocław, aby ostatecznie trafić do Głubczyc.

 

Jak wrażenia po dotychczasowym pobycie w naszym klubie?

 

To co robi dla mnie największe wrażenie to zaangażowanie całego klubu do realizacji celu,  którym jest awans do rozgrywek 3-ligowych.

 

Jak porównasz Polonię od swojego ostatniego klubu? Sportowo i organizacyjnie?

 

Uważam, że klub z Nysy jest najlepiej zorganizowanym klubem w 4 lidze Opolskiej pod  tymi dwoma względami, różnica w porównaniu z moim byłym klubem jest kolosalna, zwłaszcza w organizacji klubu.

 

Wszyscy chwalą warsztat i treningi trenera Batora – przyłączysz się do tego? Jak go ocenisz na tle innych trenerów z którymi miałeś do czynienia?

 

Jest to jeden z lepszych trenerów z którymi miałem przyjemność pracować, w 100% dołączam się do tej opinii.

 

Udało Ci się wywalczyć miejsce w podstawowym składzie naszej drużyny? Jak ci się współpracuje z Kamilem Sosną, który gra u twojego boku?

 

Współpraca z Kamilem układa się bardzo dobrze, zresztą tak samo jak z innymi zawodnikami z bloku defensywnego, czego najlepszym przykładem są wyniki osiągane w tym sezonie.

 

Czy to prawda, że niestety opuścisz na jakiś czas nasz klub?

 

Niestety to prawda. Powodem jest ukończenie Szkoły Podoficerskiej w Bydgoszczy. Od połowy września nie będę do dyspozycji trenera Batora.

 

Jak ocenisz dotychczasowe wyniki w tym sezonie? Stać nas na więcej?

 

Wyniki mówią same za siebie, jest dobrze ale uważam, że naszą drużynę stać na wiele więcej więc liczę na kolejne zwycięstwa.

 

Kacper Fedorowicz prywatnie? Czym zajmujesz się poza treningami i meczami?

 

Z zawodu jestem Strażakiem i pracuje w KP PSP w Głubczycach. Poza treningami i meczami skupiam się na realizacji prywatnych celów oraz spędzaniu czasu z przyjaciółmi.

 

 

.

.