Bez nazwy-5

  Poznajmy nowych zawodników – Michał Czabanowski

  Ostatnim zawodnikiem, który kończy cykl rozmów jest Michał Czabanowski, który po roku gry w MKS-ie Gogolin powrócił do naszego klubu.

   

  Wracasz do Polonii po sezonie gry w MKS Gogolin – co spowodowało, że zdecydowałeś się na powrót?

   

  Wiele czynników miało na to wpływ, ale przede wszystkim dobre warunki do rozwoju i fakt, że Nysa to moje rodzinne miasto.

   

  W poprzedniej drużynie byłeś podstawowym zawodnikiem, w Nysie na tą chwilę walczysz o pierwszy plac z tak doświadczonymi zawodnikami jak Kacper Fedorowicz czy Kamil Sosna – warto było podjąć ryzyko powrotu?

   

  Myślę, że o tym czy było warto to dopiero się przekonam w późniejszej części sezonu.

   

  Grając wcześniej w Polonii występowałeś przeważnie na boku obrony, obecnie jesteś wystawiany jako środkowy obrońca – kto wpadł na pomysł zmiany Twojej pozycji oraz czy jesteś z tej zmiany zadowolony?

   

  W Gogolinie było zapotrzebowanie na pozycję środkowego obrońcy i tam też zostałem ustawiony. Jestem zadowolony ze zmiany pozycji – to jest atut zawodnika, jeżeli potrafi grać na dwóch pozycjach.

   

  W naszym Klubie zachodzą duże zmiany, nie tylko pod względem sportowym jak i organizacyjnym – daje się to odczuć po roku nieobecności?

   

  W chwili obecnej w Klubie jest zdecydowanie profesjonalnej i lepiej w kwestiach organizacyjnych.

   

  Pochodzisz z Nysy, ale mimo młodego wieku masz już na koncie występy w paru drużynach – mógłbyś przypomnieć jak do tej pory przebiegała Twoja przygoda z piłką?

   

  Grałem w Polonii Nysa, Swornicy Czarnowąsy, Pomologii Prószków i MKSie Gogolin.

   

  Występy w Centralnej Lidze Juniorów uważasz za swój największy sukces do tej pory? Jak wspominasz grę wśród najlepszych drużyn młodzieżowych w kraju?

   

  Występny w CLJ w barwach Pomologii Proszków zostaną w pamięci jako świetna przygoda z ludźmi którzy mieli wspólna pasje i wspólny cel, przy okazji jeśli to czytają przesyłam pozdrowienia :). Natomiast gra przeciwko mocnym przeciwnikom to zawsze radość, świetne wyzwanie i nowe doświadczenia.

   

  Cel naszego Klubu na ten sezon to awans do III ligi – uważasz, że jesteśmy w stanie tego dokonać?

   

  Zawsze trenuje i gram z wiarą w to co chcemy osiągnąć na boisku jako drużyna. A naszym celem jest awans i uważam, że jesteśmy w stanie to wykonać.

   

  Jakie cele prywatne masz na ten sezon? Myślisz, że uda się wygrać rywalizację o miejsce w pierwszym składzie Polonii?

   

  Wygrać ligę i puchar na szczeblu wojewódzkim. Poza tym przede wszystkim rozwój i gra. Staram się pracować każdego dnia lepiej i wierzę że to zostanie docenione.

   

  Jak ci się podoba współpraca z sztabem szkoleniowym Polonii?

   

  Jest dobrze. Staram się rozumieć i realizować wytyczne na treningu i meczu. Poza tym z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem na obecny dzień.

   

  Michał Czabanowski prywatnie? Czym zajmujesz się poza treningami i meczami?

   

  Roluje się hahaha to tak pół żartem pół serio, lubię aktywnie spędzać czas ze znajomymi. Zazwyczaj umiejętnie znajdujemy sobie jakieś ciekawe zajęcie 😉