Bez nazwy-5

  Pracowity weekend Młodzika II

  Bardzo pracowity weekend miała drużyna Młodzika II, która rywalizowała na turniejach w Głuchołazach, Nowej Rudzie, oraz Mikulovicach.

   

  W piątek i w niedzielę na boiskach o sztucznej nawierzchni nasza drużyna brała udział w turnieju “W drodze do ekstraklasy” organizowanym przez Akademię Piłkarską z Namysłowa. Łącznie w turnieju rozegraliśmy 7 spotkań, a suma wyników pozwoliła Nam zakończyć rywalizację na drugiej pozycji, ustępując jedynie ilością bramek zwycięzcy, czyli Akademii Chrobrego Głogów.

   

  Piątkowe wyniki:

  Polonia Nysa – Stal Brzeg 2-0 (Kinasz, Błoch)
  Polonia Nysa – AP Namysłów 6-2 (Kinasz x2, Należny, Matyjasik, Kulpa, Błoch)
  Polonia Nysa – AP Jagiellonia Tuszyn 1-0 (Kinasz)
  Polonia Nysa – Chrobry Głogów 2-4 (Należny x2)

  Skład: Gabryliszyn, Dyrek – Grenda, Żarów, Olszewski, Baranowski, Perlik, Matyjasik, Kinasz, Kulpa Błoch, Stawski, Zborowski, Należny, Antkowicz

   

  Niedzielne wyniki:

  Polonia Nysa – AP Jagiellonia Tuszyn 5-0 (Antkowicz, Kulpa, Należny, Matyjasik, Kinasz)
  Polonia Nysa – Chrobry Głogów 0-0
  Polonia Nysa – AP Namysłów 3-1 (Należny x2, samobójcza)

  Skład: Gabryliszyn, Dyrek – Grenda, Olszewski, Baranowski, Matyjasik, Kinasz, Kulpa, Należny, Antkowicz, Pyziak, Stawski

   

  W sobotę nasza drużyna wzięła udział w Memoriale im. Radosława Druciaka zorganizowanym przez zespół Piasta Nowa Ruda.

  W turnieju udział wzięło 12 drużyn, podzielonych na 4 grupy po 3 drużyny w każdej. Samo losowanie nie było dla Nas łaskawe, gdyż trafiliśmy do niezwykle wyrównanej grupy z Piastem Stal Świdnica, oraz z Chojnikiem Jelenia Góra. Po meczach grupowych następował podział na fazy: Ligi Mistrzów (mistrzowie grup), Ligi Europy (drugie miejsca), oraz Ekstraklasy (trzecie miejsca). Byliśmy bardzo blisko awansu do najlepszej 4 turnieju, lecz do tego zabrakło Nam 1 bramki, którą de facto straciliśmy na 15 sekund przed zakończeniem spotkania z Chojnikiem i to dało przepustkę do TOP4 zespołowi z Świdnicy. Po spotkaniach Ligi Europy ostatecznie meldujemy się na zakończenie Memoriału na 7 pozycji. Zwycięzcą turnieju bezapelacyjnie został zespół Śląska Wrocław, który w finale pokonał Polonią Stal Świdnica.

   

  Wyniki naszej drużyny:

  Polonia Nysa – Polonia Stal Świdnica 1-1 (Błoch)
  Polonia Nysa – Chojnik Jelenia Góra 3-2 (Należny x3)
  Polonia Nysa – APN Nowa Ruda 2-3 (Błoch, Kinasz)
  Polonia Nysa – Wrocław Academy 5-0 (Błoch x2, Kulpa, Należny, Kinasz)

  Skład: Gabryliszyn – Grenda, Kulpa, Błoch, Kinasz, Olszewski, Żarów, Stawski, Należny