Oficjalna Strona Klubu
pixel

Próba generalna w Brzegu

Piłkarska wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Już jutro zagramy ostatnie spotkanie sparingowe w ramach zimowego okresu przygotowawczego. W próbie generalnej przed początkiem meczów o stawkę zmierzymy się w Brzegu z miejscową Stalą.

Gospodarz jutrzejszego spotkania występuje w grupie trzeciej III ligi, gdzie po rundzie jesiennej zajmuje 13 miejsce z dorobkiem 19 punktów. Ten wynik z pewnością nie był tym na co liczono w Brzegu, stąd m.in. zmiana szkoleniowca dokonana w październiku zeszłego roku.

Spotkanie z nami będzie dla podopiecznych Marcina Nowackiego ósmym występem tej zimy. W dotychczas rozegranych 7 spotkaniach Stal odniosła 3 zwycięstwa (4:1 z Sokołem Marcinowice, 4:1 z Odrą II Opole oraz 2:1 z Śląskiem II Wrocław), 1 remis (5:5 z Lechią Dzierżoniów) i 3 porażki (2:3 z Jarotą Jarocin, 0:3 z Pogonią Nowe Skalmierzyce oraz 2:5 z Zagłębiem II Lubin). Na tą chwilę do rundy wiosennej drużyna z Brzegu przystąpi z 3 nowymi zawodnikami, którymi są Damian Celuch (Polonia Bytom), Dominik Bronisławski oraz Miłosz Jaskuła. Zajęte przez nowych zawodników miejsce zwolnili zaś Michał Maj (Polonia Bytom), Sebastian Rogala (Sokół Ostróda) i Pavlo Koval (szuka klubu).

Dla naszej drużyny będzie to szóste spotkanie w trakcie okresu przygotowawczego. Wyniki poprzednich pięciu nie są z pewnością powodem do dumy (1 zwycięstwo i 4 porażki) ale nie powodują również nerwowej atmosfery w sztabie szkoleniowym. Wiele czynników złożyło się na to, że trener Łukasz Czajka nie mógł za każdym razem korzystać z dużej ilości zawodników. Obecna sytuacja kadrowa sprawia jednak, że z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. U progu rundy wiosennej praktycznie cała kadra jest już jednak do dyspozycji trenera co z pewnością cieszy w kontekście rozpoczęcia meczów o stawkę. Jutrzejsze spotkanie z bardzo mocną drużyną z Brzegu będzie z pewnością znakomitym przetarciem przed zaplanowanym na 5 marca meczem pucharowym z Unią Krapkowice.

Sparing nr 6

BTP Stal Brzeg – KS Polonia Nysa

Sobota, 26.02.2022 godz. 11:00

Boczne boisko Stadionu Miejskiego w Brzegu