Oficjalna Strona Klubu
pixel

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęte

W dniu dzisiejszym przygotowania do drugiej części sezonu 2021/2022 rozpoczęli zawodnicy pierwszej drużyny naszego klubu.

 

Wznowienie treningów po świąteczno-noworocznej przerwie nastąpiło po ponad miesięcznej przerwie. Nie oznaczało to, iż gracze Polonii mieli aż tak długą pauzę, od początku Nowego Roku trenowali oni indywidualnie trzy razy w tygodniu. Inauguracyjne zajęcia odbyły się na boisku treningowym przy ulicy 11 listopada i miały charakter typowo wprowadzający. Na ten tydzień zaplanowano jeszcze 3 jednostki treningowe, wizyty na siłowni oraz badania motoryczne i sprawnościowe na obiektach PWSZ w Nysie. Pierwszy tydzień przygotowań zakończy gierka wewnętrzna w sobotę.

 

Na pierwszych zajęciach wzięło 25 zawodników. Z kadry na rundę jesienną zabrakło Mateusza Nazara, Luki Redka, Patryka Ostrowskiego i Dro Narcisse, którzy dołączą wkrótce do drużyny a także Mateusza Kijewskiego i Przemysława Pycha, którzy nie są już zawodnikami naszego klubu. W gronie trenujących byli również wyróżniający się zawodnicy z Akademii Polonii (Jakub Gabryliszyn, Łukasz Froń i Kacper Godlewski) oraz 4 zawodników testowanych. Jeden z nich jest już praktycznie naszym zawodnikiem, pozostały jedynie formalności papierkowe aby móc go oficjalnie zaprezentować.

 

Lista obecności – start przygotowań do rundy wiosennej:

Ignacy Marciniak, Aleksander Firek, Miłosz Taranek, Bartłomiej Naściszewski, Dawid Rogoziński, Mateusz Banik, Jakub Danieluk, Krzysztof Kulak, Dawid Ostrowski, Maciej Rakoczy, Patryk Perkowski, Mikołaj Kudra, Alan Majerski, Mateusz Danieluk, Dominik Sikora, Maciej Pisula, Szymon Lisiecki, Grzegorz Robak, Jakub Gabryliszyn (z JM), Łukasz Froń (z JM), Kacper Godlewski (z JS) oraz 4 zawodników testowanych

Nieobecni: Luka Redek, Dro Narcisse, Mateusz Nazar, Patryk Ostrowski

 

Plan przygotowań KS Polonia Nysa:

 

  • 20-22 stycznia – badania na obiektach PWSZ
  • 22 stycznia – gra wewnętrzna
  • 29 stycznia – sparing z Rakowem II Częstochowa
  • 5 luty – sparing z Piast Żerniki
  • 8-12 luty – obóz dochodzeniowy
  • 9 luty – sparing z Orłem Ząbkowice Śląskie
  • 12 luty – sparing z Lechią Dzierżoniów
  • 19 luty – sparing z MKS Kluczbork
  • 26 luty – sparing z Stal Brzeg