Oficjalna Strona Klubu
pixel

Przygotowania rozpoczęte!

W poniedziałkowe popołudnie pierwsza drużyna Polonii rozpoczęła przygotowania do sezonu 2023/2024. W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 24 zawodników.

Po spadku z III ligi trener Andrzej Moskal buduje na nowo kadrę, która za zadanie będzie miała walkę o powrót do III ligi. Jak to jedna przeważnie bywa po spadku do niższej ligi – w składzie personalnym dojdzie do dużej rotacji.

W premierowych zajęciach jak już wspominaliśmy wzięło udział 24 zawodników. Wśród nich zaledwie pięciu było w kadrze Polonii w minionym sezonie, są to: Ignacy Marciniak, Maciej Pisula, Michał Zimon, Denis Dudek oraz Kacper Duda. Do nich dołączyła trójka zawodników z juniorów starszych, powracający z wypożyczenia do LZS Domaszkowice Krzysztof Kulak oraz zawodnicy testowani (wśród nich m.in. 4 zawodników z pochodzenia afrykańskiego). Kilku zawodników przebywa jeszcze na urlopie wypoczynkowym, z paroma trwają rozmowy o dalszej współpracy – w najbliższych dniach powinniśmy poznawać kolejne decyzje kadrowe.

Zwolnione przez odejścia miejsca w kadrze trzeba zapełnić – stąd od pierwszych zajęć duża liczba zawodników testowanych. O tym komu z nich uda się zostać przy Sudeckiej na dłużej zadecydują kolejne treningi oraz mecze sparingowe.