Oficjalna Strona Klubu
pixel

Przygotowania rozpoczęte! [Foto]

Zawodnicy pierwszej drużyny Polonii Nysa oficjalnie wrócili z urlopów i rozpoczęli przygotowania do sezonu 2022/2023. W czwartkowe popołudnie po 22-dniach przerwy podopieczni Łukasza Czajki spotkali się na inauguracyjnych zajęciach w nowym sezonie.

Pierwszy trenig został poprzedzony odprawą, w trakcie której sztab szkoleniowy przekazał swoim podopiecznym garść niezbędnych informacji, a także nakreślił najbliższe plany treningowe. Po spotkaniu w sali konferencyjnej przyszedł czas na wyczekiwane zajęcia z piłką. Piłkarze przeszli na zieloną murawę, gdzie zaliczyli krótkie, lecz intensywne ćwiczenia rozruchowe. Po nich trener Łukasz Czajka podzielił zawodników na cztery zespoły, które zagrały między sobą gry na krótkim dystansie. Premierowe zajęcia zakończyły ćwiczenia interwałowe wokół boiska.

W kolejnych dniach z pewnością tempo oraz intensywność zajęć będzie rosła a najwięcej pracy zawodnicy naszej drużyny mogą się spodziewać od 18 lipca gdy na własnych obiektach zostanie przeprowadzony obóz dochodzeniowy.

We wczorajszych zajęciach wzięło udział łącznie 26 zawodników, z czego dużo grano (14 osób) stanowili młodzi zawodnicy starający się o angaż w naszym zespole. Z wielu względów zabrakło wielu zawodników z kadry naszej drużyny w minionym sezonie. Listę obecności na pierwszym treningu podpisali jedynie Aleksander Firek, Mikołaj Kudra, Dominik Sikora, Alan Majerski, Bartłomiej Naściszewski, Patryk Drożyński, Maciej Rakoczy, Kacper Duda, Miłosz Taranek, Dawid Rogoziński, Mateusz Banik, Natan Wierzchowski oraz Łukasz Froń. Z klubowym fizjoterapeutą Jakubem Fościakiem ćwiczyli wczoraj Maciej Pisula, Ble Dro Narcisse oraz Patryk Perkowski.

Pierwszy tydzień przygotowań miała zakończyć gra sparingowa z MKS Kluczbork. Niestety, rywal zmienił wcześniejsze ustalenia i postanowił nie przyjeżdżać na sobotnie spotkanie do Łambinowic. W związku z tym zostanie rozegrana jedynie gra wewnętrzna.