Oficjalna Strona Klubu
pixel

Przygotowania rozpoczęte [FOTO]

Piłkarze seniorów Polonii Nysa wznowili treningi po przerwie świąteczno-noworocznej. Tym samym rozpoczął się okres przygotowawczy do rundy wiosennej IV ligi opolskiej.

 

Pierwsze zajęcia odbyły się w piątkowe późne popołudnie, 4 stycznia, na hali sportowej w Pakosławicach. Wzięli w nim udział zawodnicy pierwszej drużyny oraz wyróżniający się juniorzy, którzy zostali zaproszeni do treningów z seniorami.

 

Głównym celem pierwszego spotkania piłkarzy było sprawdzenie ich wydolności fizycznej. Po krótkiej rozgrzewce zawodników podzielono na trzy grupy po 7 zawodników. Wszystkie, wyposażone w sport-testery wykonały tzw. beep-test, w formie biegu wahadłowego. Tą metodą bada się wytrzymałość zawodników, a więc ich indywidualne możliwości przeciwstawienia się zmęczeniu i umiejętności długotrwałego wykonywania określonej pracy. Firma Support Training, która przeprowadziła dzisiejszy Beep-test dokona szczegółowej analizy wyników dzisiejszego testu, a to posłuży trenerowi Andrzejowi Polakowi do zindywidualizowania kolejnych jednostek treningowych.