Oficjalna Strona Klubu
pixel

Pucharowe ostatki w Krapkowicach

Stadion sportowy w Krapkowicach będzie miejscem ostatniego w tym roku meczu o stawkę naszej drużyny. Zmierzymy się tam z miejscową Unią a stawką spotkania jest awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Nasz jutrzejszy przeciwnik to solidna drużyna, która regularnie kończy rozgrywki 4-ligowe na wysokich miejscach (2020 i 2019 – V miejsce, 2018 – IV miejsce). Rundę jesienną obecnego sezonu w opolskiej 4 lidze ukończyła na 7 miejscu w tabeli (może jeszcze spaść na 8 pozycję, Chemik K-Koźle ma zaległy mecz). W 21 spotkaniach podopieczni Łukasza Wichra zdobyli 35 punktów, na co złożyło się 10 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek. Liderem i motorem napędowym drużyny jest Patryk Wojtasik, ubiegłoroczny król strzelców najwyższej ligi na Opolszczyźnie.

 

Droga Unii do 1/8 finału wyglądała następująco:

 

1 runda – KS Polonia Głubczyce – KS Unia Krapkowice 0:3

1/32 finału – GZ LZS Śląsk Łubniany – KS Unia Krapkowice 0:6

 

Jeżeli chodzi o historię spotkań pomiędzy naszymi drużynami to w ostatnich 4 latach wygląda ona następująco:

 

Sezon 2019/2020

KS Polonia Nysa – KS Unia Krapkowice 4:1

Sezon 2018/2019

KS Polonia Nysa – KS Unia Krapkowice 3:0

KS Unia Krapkowice – KS Polonia Nysa 2:0 (foto główne pochodzi z tego meczu)

Sezon 2017/2018

KS Polonia Nysa – KS Unia Krapkowice 1:2

KS Unia Krapkowice – KS Polonia Nysa 1:0

Sezon 2016/2017

KS Unia Krapkowice – KS Polonia Nysa 0:0

KS Polonia Nysa – KS Unia Krapkowice 2:0

 

Jak widać na obiekcie w Krapkowicach nie udało nam się wygrać od dawna – najwyższa pora na przełamanie.

 

 

“Papierowym” faworytem spotkania jest nasza drużyna, obrońca tytułu z edycji 2020/2021. Mecz ten jest doskonałą okazją aby chociaż odrobinę zatrzeć fatalne wrażenie po nieudanej rundzie jesiennej III-ligowych rozgrywek. Rozgrywki pucharowe są dla nas ważne i nikt nie ukrywa, że również w obecnej edycji chcemy zajść jak najdalej. I z takim nastawieniem udajemy się do Krapkowic – po zwycięstwo i awans do kolejnego etapu. Piłka była jedna przewrotna a mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. A gdy dodamy tego fakt, iż przyjdzie nam się zmierzyć z naprawdę dobrą drużyną ewentualne zwycięstwo na pewno nie przyjdzie łatwo.

 

Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z KS Opole. Głównym rozjemcą będzie Bartosz Owsiany a na liniach będą mu pomagać Krzystof Glensk i Paweł Dul.

Wszystkie pary 1/8 finału PP na szczeblu wojewódzkim