Oficjalna Strona Klubu
pixel

Pucharowe spotkanie na zakończenie rundy jesiennej

Przed nami ostatnie spotkanie o stawkę w 2022 roku. W ramach 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski zagramy na wyjeździe z drużyną LZS Piotrówka.

Nasz rywal występuje w IV lidze opolskiej, gdzie po rundzie jesiennej zajmuje 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Zespół ten swego czasu były znany z zatrudniania wielu obcokrajowców, wśród znanych nazwisk które przewinęły się przez klub z małej wioski niedaleko Strzelec Opolskich są m.in. Dzikamai Gwaze czy Takesure Chinyama. Obecnie drużyna oparta jest na młodych zawodnikach ale nie brakuje też akcentu egzotycznego. Jest nim pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej 25-letni Bostan Amani, który był prawdziwą gwiazdą w rundzie jesiennej najwyższej klasy rozgrywkowej na Opolszczyźnie. Ten napastnik w 13 rozegranych spotkaniach aż 18-krotnie kierował piłkę do bramki przeciwników i z pewnością to na niego nasi zawodnicy będą musieli zwrócić szczególną uwagę.

W drodze do 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski drużyna Piotrówki wyeliminowało kolejno KS Skarbimierz (4:1) oraz LZS GKS Piomar Tarnów-Przywory (2:1). Nasza drużyna w pierwszej rundzie otrzymała wolny los by w kolejnej pokonać GZ LZS Łubniany 2:0. Zwycięzca sobotniego pojedynku awansuje do ćwierćfinału, którego pary zostaną rozlosowane 7 grudnia.

Pucharowe rozgrywki na szczeblu wojewódzkim są dla nas ważne i nie ukrywamy, że naszym celem jest ponowna, po raz trzeci z rzędu gra w wielkim finale. Aby tak się stało przed nami 3 kroki – pierwszy z nich na boisku w Piotrówce. Powodzenia drużyno!