Oficjalna Strona Klubu
pixel

Pucharowe starcie na początek piłkarskiej wiosny

Od mocnego uderzenia rozpoczynamy oficjalne granie w 2021 roku. W pierwszym meczu o stawkę podejmiemy drużynę Stali Brzeg, a spotkanie zostanie rozegrane w ramach 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

 

Mecz, który przez wielu uważany jest za przedwczesny finał ma wiele podtekstów przez co zapewne możemy się spodziewać bardzo ciekawego starcia. Do Nysy wraca trener Arkadiusz Bator, który po odejściu z Polonii znalazł zatrudnienie w Stali. W przeciwnym kierunku powędrował Dariusz Zapotoczny, który jutro zagra przeciwko byłym kolegom. Gdy dodamy do tego chęć rewanżu Brzeżan za przegrany finał zeszłorocznej edycji PP to o masę emocji w meczu w Nysie możemy być spokojni.

 

W drużynie Stali doszło w zimie do wielu kadrowych zmian. Razem z nowym trenerem do drużyny doszło wielu nowych zawodników (na uwagę zasługują przede wszystkim Mazurek, Bronisławski czy Święty), nie obeszło się również bez strat (Celuch, Maj i inni). Tak wiele zmian w składzie sprawia, że rywale nie są jeszcze zgrani i w tym należy między innymi szukać naszej szansy. Nasza drużyna solidnie przepracowała okres przygotowawczy i czas na to aby pokazać dobrą grę w oficjalnym spotkaniu. W meczu ze Stalą drużynę Polonii poprowadzi Adrian Klakla, ponieważ pierwszy trener Marcin Jałocha do poniedziałku przebywa na obowiązkowej kwarantannie związanej z Covid-19. Do dyspozycji ma wszystkich zawodników z szerokiej kadry drużyny (poza tymi, którzy mają długotrwałe urazy) tak więc w jutrzejszym meczu wystąpimy w najmocniejszym ustawieniu.

 

W związku z panującymi obostrzeniami mecz odbędzie się bez udział publiczności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych kibiców udało się zorganizować transmisję ze spotkania – jak zwykle za pośrednictwem naszego partnera ŚląskieTV. Gorąco zapraszamy do oglądania!