Oficjalna Strona Klubu
pixel

Raport z przygotowań juniorów starszych

Bardzo wcześnie bo już 12 lipca przygotowania do nowego sezonu w Opolskiej Lidze Juniorów rozpoczęła drużyna juniorów starszych Polonii. Mocny i intensywny okres przygotowawczy ma przynieść podopiecznym Marka Gandziarowskiego rezultat w postaci dobrego miejsca w sezonie ligowym.

 

Z drużyny po sezonie 2020/2021 łącznie ubyło 5 zawodników – czterech ukończyło wiek juniora a jeden zdecydował się na reprezentowanie innej drużyny. Do drużyny dołączyło zaś kilku zawodników z pobliskich klubów, którzy ukończyli wiek juniora młodszego i to w naszym zespole chcą dalej rozwijać swoje umiejętności. W dalszym ciągu prowadzone są jeszcze poszukiwania zawodników z roczników 2003-2005, którzy chcieliby dołączyć do tego projektu i walczyć o czołowe lokaty w OLJ.

 

W pierwszym tygodniu zajęcia miały charakter organizacyjny (zapoznanie nowych zawodników z klubem) i wprowadzający do cięższych treningów. Tydzień ten zakończył sparing z seniorską drużyną Barycz Milicz (A-klasa dolnośląska), która przebywała na obozie w Pokrzywnej.

 

Kolejny tydzień (19-24 lipca) to obóz dochodzeniowy (wzięło w nim udział 16 zawodników), mnóstwo pracy i meczów sparingowych. W ciągu 6 dni zawodnicy odbyli 5 treningów czysto piłkarskich, 3 razy korzystali z siłowni, rozegrali 3 spotkania sparingowe oraz odbyli testy szybkościowe i testy mocy na profesjonalnym sprzęcie przeprowadzone przez trenera przygotowania motorycznego Filipa Koralika.

 

Wyniki spotkań sparingowych:

 

 

  • KS Polonia Nysa (JS) – Barycz Milicz 1:5
  • KS Polonia Nysa (JS) – Sudety Burgrabice 1:2
  • KS Polonia Nysa (JS) – AP Pomorze (JM) 2:4
  • KS Polonia Nysa (JS) – KS Metalowiec Łambinowice 6:5 (bramki: Piotr Dżendżera x1, Mateusz Szczotka x1, Andrzej Marecki x1 oraz zawodnik testowany x3)

 

Skład z meczu z Metalowcem: Tomasz Juraszek – Mateusz Szczotka, Robert Kolan, Piotr Dżendżera, Andrzej Marecki – Grzegorz Cichewicz, Miłosz Pik, zawodnik testowany – Miłosz Moskal, Gabriel Skrzypczak, Bruno Cendrowski

Grali również: Kacper Godlewski, Kacper Podborączyński

Galerie Zdjęc z spotkań sparingowych

Autorem zdjęć jest Pan Jacek Strzelecki, dziękujemy!