Oficjalna Strona Klubu
pixel

Rewolucja kadrowa stała się faktem – krótki raport z przygotowań

Po wolnej niedzieli i poniedziałku nasza drużyna rozpoczęła wczoraj drugi tydzień przygotowań. Pierwszy przebiegł pod kątem badań i testów a zakończył się gierką wewnętrzną, która była dobrą okazją do sprawdzenia testowanych zawodników.

W tym tygodniu zawodników Polonii czekają cztery jednostki treningowe a mikrocykl zakończy sobotni sparing w Świdnicy. Po nieco luźniejszym początku przygotowań należy się spodziewać, iż trener Łukasz Czajka sukcesywnie będzie zwiększał obciążenia treningowe.

 

Przed startem nowego sezonu w naszej drużynie dochodzi do prawdziwej rewolucji kadrowej. Polonia w niczym nie będzie przypominała drużyny, która jeszcze niedawno grała, z miernym co prawda skutkiem, w III lidze. Po spadku należało się jednak tego spodziewać, a jednym z zadań dla nowego trenera było właśnie stworzenie od nowa zespołu, który w przyszłości ma powalczyć o powrót do III ligi.

 

Z kadry na sezon 2020/2021 na tą chwilę w klubie pozostanie zaledwie 7 zawodników: Maciej Pisula, Ble Dro Narcisse, Patryk Perkowski (pod warunkiem, że nie wyjedzie za granicę), Dominik Sikora, Mateusz Nazar, Ignacy Marciniak oraz powracający po kontuzji Alan Majerski. Lista mogła być jeszcze krótsza ale mimo oferty z MKS-u Kluczbork w kadrze zostanie Ignacy oraz mający ważny kontrakt Mateusz. Pod znakiem zapytania stoi obecność w kadrze Michała Czabanowskiego, który przebywa na testach w innym klubie.

 

Jeżeli chodzi o pozostałych zawodników to po okresie wypożyczeń do swoich klubów powrócili Michał Markiewicz, Kais Al-Ani, Jakub Wojtaszek, Norbert Leśniak, Paweł Witsanko, Adrian Błaszkiewicz, Dariusz Zapotoczny, Daniel Golus, Kacper Izydorczyk, Patryk Ostrowski, Luka Redek i Mateusz Danieluk.

 

Piotr Kowalczyk, Adam Setla oraz Rafał Bobiński nie przyjęli propozycji nowego kontraktu i postanowili odejść z klubu. Podobnie jak Kacper Fedorowicz, który nie wznowił treningów po przerwie wakacyjnej. Wyjazd za granicę ma z kolei w planach Kacper Duda i jego również nie zobaczymy w nowym sezonie.

 

Na oficjalne pożegnania przyjdzie jeszcze czas ale już teraz wszystkim 17 zawodnikom, którzy nie będą już reprezentować barw naszego klubu serdecznie dziękujemy za grę w Polonii i życzymy powodzenia w nowych klubach!

 

W treningach zespołu od początku przygotowań przebywa na testach wielu zawodników, kolejni dołączą w kolejnych dniach. Najbliższy czas przebiegnie pod kątem ciężkiej pracy oraz selekcji zawodników, aby jak najszybciej stworzyć zespół, który przystąpi do nowego sezonu w IV lidze opolskiej.