Oficjalna Strona Klubu
pixel

Rezerwy Górnika Zabrze kolejnym rywalem

Już jutro przed naszą drużyną kolejna szansa na ligowe punkty. Do Nysy przyjedzie rezerwowa drużyna Górnika Zabrze, aktualnie 5 ekipa w grupie III 3 ligi.

Druga drużyna Górnika występuje w rozgrywkach III ligi nieprzerwalnie od sezonu 2013/2014. Występują w niej młodzi zawodnicy, dla których gra w tej ekipie ma być łącznikiem pomiędzy piłką młodzieżową a seniorską. Ubiegły sezon młodzież z Zabrza ukończyła na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem 51 punktów. W obecnym radzi sobie jeszcze lepiej i zajmuje miejsce w górnej części tabeli z dorobkiem 13 punktów. Złożyły się na to 4 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki. Duża w tym zasługa Marcina Wodeckiego, który trafił do Zabrza wiosną tego roku aby wspomóc swoim doświadczeniem młodszych kolegów. Z tej roli wywiązuje się znakomicie o czym świadczy dorobek 5 bramek i 1 asysty w trwających rozgrywkach. Do Nysy Górnik II przyjeżdża po dwóch kolejnych zwycięstwach, w których pokazał charakter i walkę do ostatnich minut. Przed tygodniem w Wodzisławiu gracze z Zabrza przegrywali już 2-0 by ostatecznie wygrać 3-2 a tydzień wcześniej pokonali Miedź II 2-1. W obu przypadkach bramki dające komplet punktów zostały strzelone w ostatniej minucie spotkania.

Zapowiada się ciekawe i interesujące spotkanie. Po wygranej z Chrobrym II nasza drużyna chce iść za ciosem i zapunktować po raz kolejny. Nie będzie to jednak łatwa przeprawa a goście z pewnością wysoko podniosą poprzeczkę. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Sudecką – razem sięgnijmy po trzy punkty!