Oficjalna Strona Klubu
pixel

Seungseong Kwon zawodnikiem Polonii

23-letni boczny obrońca Seungseong Kwon czwartym zawodnikiem, który oficjalnie wzmacnia kadrę naszej drużyny w przerwie zimowej. Pochodzący z Korei Południowej zawodnik trafił do Nas na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z IV-ligowej Pogoni Skwierzyna.

Song urodził się i od najmłodszych lat mieszkał w Japonii. Swoją przygodę z piłką zaczął w młodzieżowych drużynach Vissel Kobe – drużyny grającej w najwyższej klasie rozgrywkowej w tym kraju. Jego kolejnym klubem, w którym łączył grę oraz naukę przez 4 lata był Biwako Seikei Sports College. Rok temu trafił do Polski – do grającej obecnie w IV lidze lubuskiej Pogoni Skwierzyna. Tam z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem drużyny i łącznie wystąpił w 28 spotkaniach. W styczniu tego roku zagrał w grze wewnętrznej dla zawodników, którzy starali się o angaż w Polonii. Swoją postawą w tej grze a także w późniejszych treningach i meczach sparingowych przekonał do siebie trenera Łukasza Czajkę, stąd decyzja o transferze i podpisaniu kontraktu z nim.

– Nysa jest ładnym miastem a Polonia to klub, który gra dobrą piłkę i ma ambitne plany. Trochę się denerwowałem bo nie mówię za dobrze po polsku i angielsku ale zarówno szatnia jak i sztab szkoleniowy przejęli mnie ciepło za co serdecznie im z tego miejsca dziękuje. Atmosfera w drużynie jest świetna a ja dołożę wszelkich starań aby pomóc Polonii w jak najlepszych występach – tak podsumował pierwsze dni w Nysie nasz nowy zawodnik.

Witamy w Nysie Song! Życzymy jak najlepszych występów w barwach Polonii!