Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Sezon 2019/2020 czas start!

Po 56 dniach przerwy ruszają ponownie rozgrywki IV ligi opolskiej. Nowy sezon najwyższej klasy rozgrywkowej na Opolszczyźnie zapowiada się niezwykle interesująco a walkę o czołowe lokaty zapowiada wiele zespołów, w tym nasza Polonia.

 

W naszym klubie doszło w przerwie letniej do wielu zmian. Najważniejszą była obsada trenera I zespołu, którą powierzono Arkadiuszowi Batorowi. Nowy trener wniósł wiele nowego do drużyny, a po postawie i zaangażowaniu naszych zawodników możemy śmiało stwierdzić, że efekt “nowej miotły” zadziałał. Wszystko zweryfikuje jednak liga, a cel jaki postawiono przed drużyną to walka o miejsce w czołówce tabeli aby wiosną włączyć się do walki o awans.

 

Zmianom uległa też kadra zespołu. W myśl zasady, że dobrą drużynę buduje się od tyłu gruntowej przebudowie została poddana formacja obronna Polonii. Transfery doświadczonych zawodników jak Fedorowicz, Lenartowicz czy Sosna powodują, że to właśnie dobra gra obronna ma być kluczem do dobrych wyników ligowych.

 

W spotkaniu inauguracyjnym nowy sezon podejmiemy na własnym stadionie drużynę Małejpanwi Ozimek. Czeka nas bardzo trudna przeprawa, ponieważ drużyna gości to od lat czołowa ekipa ligi z którą każdy musi się liczyć. Naszych zawodników już na początek czeka więc duża weryfikacja ale chcąc się bić o wyższe cele trzeba punktować w każdym spotkaniu. W trzeciej drużynie zeszłego sezonu doszło latem do bardzo wielu zmian kadrowych ale patrząc na nazwiska nowych zawodników (Przezak,Gawlik, Fesser, Kwiatkowski, Krakowian, Kamiński, Sowiński) oraz fakt zatrzymania w klubie czołowych zawodników zdecydowanie stawia klub z Ozimka jako jednego z faworytów do wygrania całej ligi.

 

W zespole Polonii panuje bojowa mobilizacja a oprócz kontuzjowanego Maćka Pisuli trener Bator będzie miał do dyspozycji pełną kadrę. Mecz zapowiada się niezwykle interesująco i zdecydowanie jest to jeden z hitów pierwszej kolejki. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców naszego klubu – Bądźcie z nami !

 

KS Polonia Nysa – KS Małapanew Ozimek

Sobota 10 sierpnia godz.17

Stadion Sportowy w Nysie, ul. Sudecka 23