Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Siódme miejsce Młodzika Starszego w turnieju “Ślęza Cup” [Foto, video]

Drużyna Młodzika Starszego udała się w ten weekend do Wrocławia, aby rywalizować w ogólnopolskim turnieju “Ślęza Cup” dla rocznika 2008 (U-13). Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów z całej Polski a areną zmagań było boisko przykryte balonem znajdujące się w centrum piłkarskim Ślęzy Wrocław – #Kłokoczyce.

 

Podopieczni Jakuba Zaczyka w pierwszej fazie trafili do Grupy B, gdzie za rywali mieli następujące drużyny: Akademia Piłkarska Zagłębie Sosnowiec, Jaguar II Gdańsk, Akademia Piłkarska Jedenastka Kąty Wrocławskie, Królewscy Płock oraz Silesia Gaj Wrocław.

W pierwszych trzech spotkaniach grupowych dzięki dobrej organizacji gry sprawialiśmy lepsze wrażenie od przeciwników ale zawodziła skuteczność i mimo przewagi i wielu sytuacji nie udawało się sięgnąć po końcowe zwycięstwa. W dwóch ostatnich meczach nasza drużyna ewidentnie opadła z sił co przeniosło się na dwie porażki i zaledwie piąte miejsce na koniec zmagań tego etapu.

 

Wszystkie wyniki w meczach grupy B:

 

  • KS Polonia Nysa – Silesia Gaj Wrocław 0:0
  • KS Polonia Nysa – AP Zagłębie Sosnowiec 2:2
  • KS Polonia Nysa – AP Jedenastka 0:0
  • KS Polonia Nysa – Królewscy Płock 0:3
  • KS Polonia Nysa – Jaguar II Gdańsk 0:1

 

W drugim dniu turnieju trafiliśmy do grupy srebrnej. Tam zaprezentowaliśmy się o wiele lepiej niż pierwszego dnia i notując dwa zwycięstwa i trzy remisy wygraliśmy rozgrywki w tej grupie zapewniając sobie siódme miejsce w Ślęza Cup.

 

Wyniki drugiego dnia :

 

  • KS Polonia Nysa – MKS Żory 0:0
  • KS Polonia Nysa – Silesia Gaj Wrocław 2:0
  • KS Polonia Nysa – Ślęza Wrocław 1:1
  • KS Polonia Nysa – Królewscy Płock 1:1
  • KS Polonia Nysa – AP Oleśnica 2:0

 

Końcowa klasyfikacja “Ślęza Cup” U-13

 

  1. AP Zagłębie Sosnowiec
  2. Jaguar I Gdańsk
  3. MKS Polonia-Stal Świdnica
  4. Sporting Wrocław
  5. Jaguar II Gdańsk
  6. AP Jedenastka
  7. KS Polonia Nysa
  8. Ślęza Wrocław
  9. Królewscy Płock
  10. MKS Żory
  11. AP Oleśnica
  12. Silesia Gaj Wrocław

 

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Kinal, Turek – Wolak, Lichoń, Rezacz, Rydlewski, Szozda, Seremet, Gaweł, Majcher, Świderski, Chemerystia, Matyjasik

Trener: Jakub Zaczyk