Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Ślęza lepsza w kolejnym sparingu

No szósty sparing tej zimy udaliśmy się do Wrocławia, gdzie zmierzyliśmy się z 11 drużyną III ligi śląsko-opolskiej Ślęzą Wrocław. Obie drużyny nie wystąpiły w optymalnych zestawieniach, ale nie przeszkodziło im to w stworzeniu dobrego widowiska.

Początek spotkania należał do naszej drużyny (dłuższy czas przy piłce, wysoki pressing) ale nie przełożyło się to klarowne sytuacje strzeleckie. Z biegiem czasu do głosu zaczęła dochodzić drużyna gospodarzy a efektem tego była bramka w 29 minucie meczu. Druga połowa również na dobrym poziomie ale to gospodarze wykazali się lepszą skutecznością i ostatecznie wygrali wysoko 4:0. Nasza drużyna miała parę sytuacji do zmiany wyniku ale brakowało skuteczności pod bramką Ślęzy. Wynik nie odzwierciedla w pełni boiskowych wydarzeń, ale jest dla nas po raz kolejny lekcją co być może czeka nas w przyszłym sezonie. Martwi fakt, iż po raz kolejny trener Arkadiusz Bator nie mógł skorzystać z pełnej kadry. Ciężki obóz dochodzeniowy w tygodniu spowodował drobne urazy przeciążeniowe, stąd decyzja o braku w składzie kilku zawodników.

Za tydzień ostatni sparing przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną. W sobotę 22 lutego zagramy na trawiastym boisku w Gaci z miejscową drużyną Foto-Higiena. Będzie to już czwarty rywal w tym roku z III ligi śląsko-opolskiej.

Sparing nr 6

KS Ślęza Wrocław – KS Polonia Nysa 4:0 (1:0)

KS Polonia: Charęza (46′ Kowalczyk) – Lenartowicz, Fedorowicz (60′ zawodnik testowany), zawodnik testowany (30′ Czabanowski), Kowalczyk T. (46′ Kulak) – Golus (30′ Marcelo), Bobiński (46′ zawodnik testowany), Majerski (65′ zawodnik testowany), zawodnik testowany (46′ Sikora), Pisula (60′ Golus) – Duda (46′ Robak)