Oficjalna Strona Klubu
pixel

Sparing nr 1: Chemik K-Koźle – Polonia 1:3 [Foto]

Zwycięstwem 3:1 nad ligowym rywalem z Kędzierzyna rozpoczęła letnie sparingi nasza drużyna. Zwycięstwo cieszy ale na tym etapie to nie wynik jest sprawą nadrzędną. Obie drużyny do nowego sezonu przystępują z nowymi trenerami więc dzisiejsze spotkanie było zarówno dla Arkadiusza Batora jak i Roberta Latosika przeglądem zawodników pod kątem przydatności do kadry na sezon 2019/2020.

 

Trener naszej drużyny desygnował dzisiaj do gry dwie różne jedenastki, z których każda zagrała po 45 minut. Postawa zawodników była przez niego wnikliwie analizowana z wysokości trybun, a z ławki rezerwowych prowadził Polonię  II trener Marcin Krótkiewicz. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Wojciech Bajor z rzutu karnego (po faulu na Kacprze Dudzie), Grzegorz Robak pięknym strzałem z ok. 20 metra oraz Adam Setla, który pewnie wykończył podanie Marcina Ściańskiego.

 

Teraz przed naszą drużyną obóz w Gosławiu, po którym będzie już na pewno więcej wiadomo na temat kształtu kadry. Trener Bator będzie miał dużo czasu aby pośród wielu zajęć móc pomału wykrystalizować trzon drużyny na kolejny sezon. Nie jest jednak powiedziane, że obóz kończy selekcję – wręcz przeciwnie. Zarząd Klubu prowadzi rozmowy z paroma zawodnikami i również po powrocie do Nysy można się spodziewać kolejnych nowych twarzy.

 

Sparing nr 1

Chemik K-Koźle – Polonia Nysa 1:3

Bramki: ? – Bajor W., Robak, Setla

Polonia I połowa: Tarasek – zawodnik testowany I, Kowalczyk T., Bajor W., zawodnik testowany II – Robak, zawodnik testowany III, Dro Narcisse, Sikora, Pisula – Duda

Polonia II połowa: Charęża – zawodnik testowany IV, Śleziak, zawodnik testowany V, Stasiak – Marcelo, Perkowski, Chmielewski, Majerski, Ściański – Setla