Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Sparing nr 5: Polonia – GKS Głuchołazy 3:1

W ostatnim sparingu przed startem nowego sezonu podejmowaliśmy dzisiaj drużynę GKS-u Głuchołazy – tegorocznego beniaminka IV ligi opolskiej.

 

Początek spotkania nie zachwycił, mecz nie był porywającym widowiskiem i przypominał typowy letni sparing a nie ostateczny sprawdzian przez ligą. Dopiero z biegiem czasu nasi zawodnicy zaczęli przejmować inicjatywę i stwarzać zagrożenie pod bramką gości. Dobrej sytuacji nie wykorzystał Adam Setla, któremu zabrakło precyzji przy próbie przelobowania goalkeepera GKS-u. Po chwili sztuka ta udała się Alanowi Majerskiemu, który kapitalnym strzałem z 20 metrów otworzył wynik spotkania. Mimo paru okazji do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie. Początek drugiej połowy to błysk Kacpra Dudy. Wprowadzony po przerwie napastnik naszej drużyny w odstępie zaledwie 10 minut miał trzy doskonałe sytuacje do zdobycia bramki, ale tylko jedna zakończyła się powodzeniem. Gdy po kilkunastu minutach trzecią bramkę zdobył Grzegorz Robak, było już praktycznie po meczu. Trener Arkadiusz Bator praktycznie całą drugą połowę mocno eksperymentował z ustawieniem poszczególnych formacji, ciągle szukając optymalnego ustawienia na mecze ligowe. W końcówce spotkania gracze z Głuchołaz doszli do paru sytuacji bramkowych,  z których wykorzystali jedną gdy Dmytro Kryvoruchyshak z 11-metrów pokonał Piotra Kowalczyka.

 

Letni okres przygotowawczy zakończyliśmy zwycięstwem i teraz możemy już odliczać dni do inauguracji IV ligi. Mnóstwo pracy czeka w najbliższych dniach Zarząd naszego klubu, który musi się skupić na finalizacji transferów testowanych ostatnio zawodników. Gdy wszystkie podpisy zostaną zebrane to oficjalnie zaprezentujemy kadrę Polonii, która przystąpi do rozgrywek sezonu 2019/2020.

 

KS Polonia Nysa – GKS Głuchołazy 3:1 (1:0)

 

Bramki: Alan Majerski, Kacper Duda, Grzegorz Robak – Dmytro Kryvoruchyshak

 

Polonia: Kowalczyk P. – zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Kowalczyk T. – zawodnik testowany IV, Bobiński, Majerski, Perkowski, Marcelo – Setla

 

Grali również: Duda, Robak, Sikora, Dro Narcisse, Ściański, zawodnik testowany V