Oficjalna Strona Klubu
pixel

Sparingowy tydzień juniorów starszych Polonii

Miniony tydzień był bardzo pracowitym w wykonaniu juniorów starszych naszego klubu. W ciągu 5 dni podopieczni Marka Gandziarowskiego rozegrali aż trzy spotkania sparingowe.

Przygotowujący się rundy wiosennej w Opolskiej Lidze Juniorów zawodnicy Polonii sparingowy maraton rozpoczęli od wtorkowego spotkania z juniorami młodszymi Odry Opole. Grający w Centralnej Lidze Juniorów U17 przeciwnicy okazali się wymagającym sparingpartnerem i po zaciętym i ciekawym spotkaniu pokonali nas 2:0.

W czwartek nasi zawodnicy zagrali z liderem klasy okręgowej seniorów LZS Domaszkowice. Drużyna, która za cel w rundzie wiosennej ma awans do IV ligi była poza zasięgiem naszych juniorów. Wynik 6:0 w pełni odzwierciedlił boiskowe dokonania obu zespołów ale z pewnością sztab szkoleniowy i kadra wyciągną wnioski z tej cennej lekcji od starszych rywali.

Wczoraj rywalem juniorów była występująca w A-klasie seniorów drużyna Atomu Grądy. Mimo wielkich braków kadrowych (kontuzje, wyjazdy – w kadrze na mecz posiłki z juniorów młodszych) nasi juniorzy pokazali charakter i po dobrym meczu pokonali starszych przeciwników 6:3. Bramki dla nas zdobyli: Jakub Kamienik x2, Artur Seremet, Gracjan Grinberg, Maksymilian Baranowski oraz Oskar Kubicz.

Od jutra przygotowania juniorów wskakują na najwyższe obroty. Na ten tydzień trener Marek Gandziarowski zaplanował obóz dochodzeniowy – przed naszymi zawodnikami ciężka praca, której efekty miejmy nadzieję zobaczymy wiosną w spotkaniach OLJ.