Oficjalna Strona Klubu
pixel

Szkolenie kadry trenerskiej

W miniony poniedziałek na obiektach Basenu Frajda odbyło się szkolenie dla całej kadry trenerskiej naszego klubu. Motywem przewodnim była piłka młodzieżowa – od najmłodszych lat aż do ukończenia wieku juniora. Zajęcia poprowadził Janusz Kowalski – trener koordynator Akademii Górnika Zabrze oraz wieloletni trener Gwarka Zabrze.

O klasie trenera Kowalskiego i pracy wykonywanej w Gwarku niech świadczą wychowankowie tacy jak Łukasz Piszczek, Paweł Olkowski, Kamil Kosowski czy Marcin Kuźba, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Oprócz nich można wymienić również wielu zawodników, którzy poprzez szkolenie w Zabrzu trafili na najwyższym poziom rozgrywkowy w Polsce (m.in.  Trytko, Cywka, Żurkowski, Urynowicz, Gryszkiewicz, Feruga, Danch, Malinowski, Jarka, Gierczak, Sadzawicki, Magiera).

Pomimo ponad 20 letniego doświadczenia, wychowania wielu znanych w całej Europie piłkarzy i zdobyciu kilku medali mistrzostw Polski, trener Kowalski postanowił niedawno całkowicie przemodelować swoje podejście do szkolenia młodych zawodników na rzecz rozwoju jednostek, ze szczególnym uwzględnieniem rozumienia gry i ich zasad. To pokazuje, że dobry trener musi być otwarty na zmieniające się tendencje w światowej piłce bez względu na wiek, doświadczenie czy sukcesy – i o tym głównie była mowa podczas spotkania z sztabem szkoleniowym Polonii.

Bardzo dziękujemy trenerowi Kowalskiemu za przyjazd do Nysy. Jesteśmy pewni, że to spotkanie jest wielkim krokiem w szkoleniu dzieci i młodzieży w naszym klubie!