Oficjalna Strona Klubu
pixel

Tarczyński Arena Cup z udziałem Żaka II [Foto]

W niedzielny poranek drużyna Żaka II udała się do Wrocławia, gdzie wzięła udział w eliminacyjnym turnieju drugiej edycji turnieju “Tarczyński Arena Cup”.

Tarczyński Arena Cup to cykl drużynowych turniejów piłki nożnej dla zawodników w czterech grupach wiekowych tj. z roczników 2012, 2013, 2014, i 2015. Za organizację przedsięwzięcia odpowiada międzynarodowa agencja sportowa Around the Sport oraz Tarczyński Arena Wrocław.

Podopieczni Grzegorza Mozola mieli rywalizować w grupie wiekowej 2015, ale ze względu na małą ilość zgłoszonych drużyn rywalami Polonii były też drużyny starsze, z rocznika 2014. Łącznie nasi młodzi zawodnicy rozegrali 6 spotkań, z kolejno: UKS AP Falabuz Zielona Góra (rocznik 2014), AP Śląsk Wrocław (rocznik 2015), AP Śląsk Wrocław (rocznik 2014), KS Ślęza Wrocław (2 drużyny z rocznika 2014) oraz MKS Polonia-Stal Świdnica (rocznika 2015).

Na tle bardzo mocnych przeciwników zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, w wielu momentach tocząc wyrównane i zacięte boje z przeciwnikami. Do turnieju finałowego awansować się niestety nie udało, ale zdobyte kolejne doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Wielkie gratulacje dla całej drużyny!.

Skład Polonii: Kowalczyk Wojciech, Dąbrowski Miłosz, Syguła Olaf, Mozol Jakub, Szura Karol, Setla Natan, Kamuda Aleksander, Kamuda Franciszek, Kos Gabriel, Mikołajczyk Tomasz, Stolarczyk Piotr.