Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Tym razem szczęście dopisało Nam. Polonia – Warta Gorzów 1:1

W meczu 12 kolejki remisujemy z Wartą Gorzów Wielkopolski 1:1. Punkt wywalczony w ostatnich minutach spotkania, gdy bramkę dającą wyrównanie zdobył z rzutu karnego Adam Setla.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla drużyny gości. Już w siódmej minucie spotkania po ładnej akcji prawym skrzydłem strzałem z bliska Piotra Kowalczyka pokonał Łukasz Zakrzewski. Zadowoleni z prowadzenia gracze Warty cofnęli się, licząc na swoje szanse w grze z kontry. Nasza drużyna miała swoje sytuacje na zmianę rezultatu ale brakło w paru sytuacjach wykończenia. Do przerwy nie udało się jednak odwrócić rezultatu spotkania i do szatni w lepszych humorach zeszli zawodnicy z Gorzowa Wielkopolskiego. Drugie 45 minut to zdecydowana przewaga naszej drużyny, która całkowicie przejęła boiskową inicjatywę. Co z tego skoro w dalszym ciągu celowniki naszych zawodników nie były dobrze nastawione i mimo paru dobrych nie udawało się trafić do bramki strzeżonej przez Jakuba Kosiorka. Trzeba też jednak obiektywnie wspomnieć, iż goście również mieli dobrą szansę na podwyższenie wyniku gdy po jednej z kont udało mi się przedostać w pole karne naszej drużyny. Gdy na tablicy widniała już 90 minuta wszystko wskazywało na to, iż trzy punkty pojadą do Gorzowa. Nasi zawodnicy walczyli jednak do końca i po jednej z wrzutek w pole karne Warty sędzia główny zawodów podjął decyzję o przyznaniu nam rzutu karnego. Ten pewnie na bramkę zamienił Adam Setla i tym samym ustalił końcowy rezultat spotkania na remis.

Po spotkaniu doszło do niepotrzebnych przepychanek pod budynkiem klubowym. Niezadowoleni z decyzji sędziego gracze gości w chamski sposób wyładowali swoje emocje, prokurując szarpaninę i niepotrzebne epitety. Na szczęście w porę udało się konflikt zażegnać i nie doszło do poważniejszych starć.

KS Polonia Nysa – Warta Gorzów Wielkopolski 1:1 (0:1)

Bramki: Adam Setla 93′ – Łukasz Zakrzewski 7′

Polonia: Kowalczyk P. – Izydorczyk, Błaszkiewicz, Fedorowicz, Redek (78′ Redek) – Mamis (78′ Chodyga), Perkowski, Bobiński (57′ Golus), Dro Narcisse, Ostrowski – Setla