Oficjalna Strona Klubu
pixel

Udany początek rundy wiosennej Juniorów Młodszych

Od zwycięstwa rozpoczęła drużyna Polonii zmagania w 1 lidze juniorów młodszych. W meczu pierwszej kolejki podopieczni Łukasza Krótkiewicza pokonali Unię Krapkowice 4:2.

Po nieudanej jesieni i spadku z OLJM w klubie podjęto decyzję o tym, iż do kategorii juniora młodszego przesunięta została drużyna trampkarza starszego – najlepszej drużyny w rundzie jesiennej Opolskiej Ligi Trampkarzy. Ta za zadanie ma zwycięstwo i awans do Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych na sezon 2021/2022. Drużyna Polonii wiosną będzie rywalizować z 9 innymi drużynami. Najpierw zagrają one ze sobą po jednym meczu, a po dziewięciu kolejkach zostaną one podzieloną na grupę mistrzowską i grupę spadkową.

Mecz z Unią toczył się od początku pod dyktando naszej drużyny i już po 45 minutach prowadziliśmy trzema bramkami. Gdy na początku drugiej połowy padła czwarta bramka dla gospodarzy to można powiedzieć, że było już praktycznie po meczu. Ambitnie grającym do końca gościom udało się w końcówce strzelić dwie bramki i zmniejszyć rozmiary porażki.

KS Polonia Nysa – KS Unia Krapkowice 4:2 (3:0)

Bramki: Jakub Korzeniewicz x2, Nastasowski, Froń – Przybyła, Kuzia

Polonia: Gabryliszyn (60′ Nosal) – Skirzewski, Rydlewski, Pierz (85′ Lizak), Nastasowski (80′ Stanisławczyk), Mazański (75′ Kozłowski), Kulpa, Korzeniewicz, Gadzina, Froń, Bogacz (46′ Czarniecki)