Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Udany początek rundy wiosennej w wykonaniu Juniorów Młodszych

W bardzo dobrym stylu rozpoczęła wiosenne zmagania nasza drużyna juniorów młodszych. W rozegranym awansem spotkaniu 1 kolejki pokonaliśmy pewnie 3:0 spadkowicza z Centralnej Ligi Juniorów drużynę PLUKS Pomologia Prószków.

Rozgrywki w Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych w rundzie wiosennej rozpoczynają się od nowa. Ponownie 8 drużyn rozegra mecz i rewanż. Mistrz rundy jesiennej Odra Opola awansowała do rozgrywek centralnych a zastąpił ją nasz wczorajszy rywal z Prószkowa. Po nieudanej dla nas jesieni liczymy, że wiosną uda się powalczyć o lepszy wynik i w przyszłym sezonie ponownie zagramy w najwyższej klasie rozgrywkowej w tej kategorii wiekowej.

Pierwszy krok do tego celu wykonaliśmy w meczu z Pomologią. Pewna i zasłużona wygrana ani przez chwilę nie była zagrożona a cały zespół zagrał świetne zawody. Nasi zawodnicy przez całe spotkanie grali bardzo agresywnie i z bardzo dużym zaangażowaniem. Bardzo dobry mecz zanotowali boczni obrońcy, którzy bardzo często podłączali się do akcji ofensywnych zespołu. Bezbłędnie na nietypowej dla siebie pozycji środkowego obrońcy zagrał Jakub Podoluk. Pochwały należą się jednak wszystkim, ten świetny wynik to zasługa całego zespołu. Pierwsza bramka padła w 20 minucie spotkania – dzięki wysokiemu pressingowi w połowie przeciwnika piłkę przejął Szymon Należny i uruchomił na skrzydle Dawida Pułkowskiego. Jego podanie pięknym strzałem w samo okienko na bramkę zamienił Gabriel Skrzypczak. Obaj zawodnicy dołączyli do Polonii tej zimy.  Mimo wielu okazji do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie nadal przewagę na boisku posiadała nasza drużyna i w końcówce spotkania dwoma golami przypieczętowała końcowy sukces. W 70 minucie po ładnej akcji Jakuba Kamiennika z bliskiej odległości do siatki gości trafił Michał Szotek a w końcowych minutach spotkania (86 minuta) strzałem z rzutu karnego bramkę na 3-0 zdobył Jakub Podoluk, który chwilę wcześniej był faulowany w polu karnym.

Pewne zwycięstwo nad drużyną, która jesienią grała z najlepszymi drużynami z 4 województw cieszy i na pewno jest wielkim sukcesem. Ale nie możemy popadać w euforię, większość zawodników która wystąpiła w dzisiejszym spotkaniu jest w kadrze juniorów starszych i w kolejnych spotkania trener Krzysztof Waligóra nie będzie miał już do dyspozycji pełnej kadry. Mimo to liczymy na to, że pozostali zawodnicy pokażą na co ich stać i również będzie sięgać po punkty w następnych kolejkach.