Oficjalna Strona Klubu
pixel

V miejsce Żaka Młodszego w Raciborzu

Drużyna Żaka Młodszego wzięła udział w niedzielę w turnieju halowym, zorganizowanym przez klub LKS Tworków. O końcowe zwycięstwo w Arenie Rafako w Raciborzu rywalizowało 10 zespołów.

Podopieczni Rafała Mazańskiego trafili do grupy eliminacyjnej B, gdzie za rywali mieli następujące drużyny: AP Football Stars, AP Górki Śląskie, FC Hlucin (Czechy) i Forteca Świerklany. Bilans młodych Polonistów na tym etapie to 2 pewne i wysokie zwycięstwa oraz dwie minimalne (jednobramkowe) porażki z drużynami, które zajęły w ostatecznym rozrachunku pierwsze i trzecie miejsce w turnieju. Wielka szkoda bo nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i można było wywalczyć coś więcej.


Wyniki Polonii w gupie B:


 • KS Polonia Nysa – AP Football Stars 8:3
 • KS Polonia Nysa – Forteca Świerklany 3:4
 • KS Polonia Nysa – FC Hlucin 4:5
 • KS Polonia Nysa – AP Górki Śląskie 7:2

Po zajęciu 3 miejsca w grupie nasza drużyna spotkała się z 3 drużyną w grupie A (Górnik Radlin) w meczu o 5 miejsce w turnieju. Spotkanie to było kolejnym popisem naszych zawodników i dzięki wysokiemu zwycięstwu 7:2 to Polonia zakończyła zawody tuż za czołową czwórką.


Ostateczna klasyfikacja turnieju:


 1. FC Hlucin
 2. AP Gol Racibórz
 3. Forteca Świerklany
 4. KKS Spójnia Zebrzydowice
 5. KS Polonia Nysa
 6. Górnik Radlin
 7. AP Górki Śląskie
 8. Młody LKS Tworków
 9. AP Football Stars
 10. Zameczek Czernica

Skład naszej drużyny:

Popławski Błażej , Bar Olivier, Pamuła Olek, Lelek Krystian, Wawrzykiewicz Fabian, Salomon Aleksander, Mazański Wojciech.

Trener:

Rafał Mazański