Oficjalna Strona Klubu
pixel

Walkę o obronę tytułu zaczynamy w Praszce

Dzisiaj nasza drużyna rozpoczyna udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Broniąca tytułu Polonia zagra na wyjeździe z występującej w lidze okręgowej drużynie Motoru Praszka.

Spotkanie to zostanie awansem w ramach 1/16 finału, która została zaplanowana na 11 listopada. W pierwszej rundzie nasza drużyna wylosowała wolny los – Motor zaś pokonał w meczu wyjazdowym Koronę Krępna 2:0. Gospodarze dzisiejszego spotkania słabo rozpoczęli sezon ligowy – po 11 kolejkach zajmują odległe 17 miejsce w tabeli grupy pierwszej.

 

Nasza drużyna jest zdecydowanym faworytem i mimo, iż mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami to każdy inny wynik niż wygrana Polonii będzie można odbierać w kategorii sensacji. W dzisiejszym spotkaniu możemy się spodziewać gry zawodników, którzy nie grali bądź grali w mniejszym wymiarze w ostatnich meczach ligowych. Podobnie było w zeszłym sezonie, gdy trener Bator mocno rotował składem w meczach pucharowych.

 

Zwycięzca meczu Motor – Polonia w kolejnej rundzie zmierzy się z wygranym z pary KS Unia Krapkowice – GZ LZS Łubniany. Mecze 1/8 finału zostały zaplanowane na 5 grudnia.

 

1/16 finału PP na szczeblu wojewódzkim

ZKS Motor Praszka – KS Polonia Nysa

Środa 7 października godz.15