Oficjalna Strona Klubu
pixel

Ważne spotkanie z MKS Polonia-Stal Świdnica – zapowiedź 10 kolejki

Już jutro w ramach 10 kolejki III ligi Polonia Nysa podejmie na własnym stadionie drużynę MKS-u Polonia-Stal Świdnica. Wystarczy jeden rzut okiem na aktualną tabelę aby przekonać się, jak ważne będzie to spotkanie zarówno dla nas jak i dla gości.

Sytuacja jest jasna – jutro spotkają się dwie najsłabsze jak do tej pory drużyny w lidze. Obie mają na koncie po zaledwie 4 punkty, przy czym to nasza drużyna ma rozegrane o dwa spotkania mniej.

 

 

Beniaminek z Świdnicy przystąpi do meczu w Nysie praktycznie z nożem na gardle – 5 porażek z rzędu mocno skomplikowało ich pozycję w tabeli. Na efekty nie trzeba było czekać – w poniedziałek posadę trenera Polonii-Stali stracił Rafał Markowski, którego w czwartek zastąpił Jarosław Pedryc.

 

My zamiast na innych musimy się jednak skupić na sobie bo to już chyba najwyższa pora na ta aby powiększyć skromny dorobek punktowy. Co z tego, że gramy dobre zawody (Goczałkowice) czy prowadzimy na parę minut przed końcem spotkania (Pawłowice) – na końcu i tak najważniejszy jest wynik. A tego nam w tym sezonie brakuje i dlatego sytuacja w tabeli wygląda jak wygląda. W ostatnich spotkaniach widać progres w grze, teraz pora aby przełożyć to wynik sportowy.

 

Tradycją w ostatnim czasie jest fakt, iż nie przystępujemy do kolejnego meczu ligowego w optymalnym zestawieniu. Nadal niezdolni do gry są Mateusz Danieluk (kontuzja barku) i Daniel Golus (uraz mięśniowy) a dodatkowo w ostatnim meczu w Zabrzu złamania 5 kości śródstopia doznał Mateusz Markiewicz. Listę nieobecnych kończy chory Dominik Sikora. Do kadry meczowej po dłuższej przerwie wraca za to Łukasz Chodyga.

 

Pełna kadra na jutrzejsze spotkanie wygląda następująco:

 

Bramkarze: Kowalczyk P., Marciniak

Obrońcy: Izydorczyk, Czabanowski, Błaszkiewicz, Fedorowicz, Redek, Kowalczyk T.

Pomocnicy: Mamis, Pisula, Bobiński, Perkowski, Dro Narcisse, Majerski, Ostrowski, Nazar, Chodyga

Napastnik: Setla

 

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i prosimy o wsparcie.

Zestaw par 10 kolejki – 3 liga Grupa III