Oficjalna Strona Klubu
pixel

Witamy w Klubie – prezentacja nowych zawodników w Kadrze

W sobotę pierwszy mecz o stawkę w sezonie 2023/2024. Najwyższy czas ogłosić nazwiska nowych zawodników, którzy dołączyli do Nas w przerwie letniej. Na tą chwilę możemy oficjalnie potwierdzić 8 z nich, w sprawie kilku zawodników toczą się jeszcze rozmowy transferowe i decyzja zapadnie w kolejnym tygodniu.

Patryk Ostrowski – Pomocnik, rocznik 2000. Doskonale znany nyskim kibicom, z powodzeniem występował w naszych barwach w latach 2020-2022. Ostatni sezon spędził w Lechii Dzierżoniów (runda jesienna) oraz Strzeliniance Strzelin (runda wiosenna, 12 bramek w 13 spotkaniach).

Dawid Ostrowski – Pomocnik, rocznik 2002. Brat Patryka, w naszych barwach występował w sezonie 2021/2022 (łącznie uzbierał wtedy 12 spotkań). Ostatni sezon spędził w Esthetic Ludów Śląski (runda jesienna) oraz Strzeliniance Strzelin (runda wiosenna).

Mikołaj Kuc – Pomocnik, rocznik 2004. Trafił do Nas z WKS Śląsk Wrocław, ale jego ostatnim klubem był Galakticos Solna (IV liga dolnośląska). Mimo młodego wieku ma już na koncie wiele spotkań na czwartoligowym poziomie seniorskim. Jest to drugie podejście Mikołaja do Polonii – wcześniej w ubiegłym sezonie w rundzie jesiennej był w kadrze naszej drużyny na III ligę.

Marcin Dudek – Obrońca, rocznik 2004. Wychowanek WKS Śląsk Wrocław, gdzie występował do końca sezonu 2021/2022. Przed rokiem trafił do III-ligowej Ślęzy Wrocław a w minionej kampanii dwukrotnie pojawił się w jej barwach w spotkaniach ligowych.

Marek Koziol – Obrońca, rocznik 2003. Mimo młodego wieku ma już doświadczenie z gry w IV lidze opolskiej (w barwach TOR-u Dobrzeń Wielki oraz OKS-u Olesno) oraz Opolskiej Lidze Juniorów (w barwach Odry Opole). W ubiegłym sezonie podstawowy zawodnik drużyny z Olesna (21 występów i jedna bramka).

Szymon Wojakowski – Bramkarz, rocznik 2004. Utalentowany bramkarz, który stanie do rywalizacji z Ignacym Marciniakiem. W swoim CV ma występy w IV lidze opolskiej (podstawowy bramkarz LZS Piotrówka w ubiegłym sezonie, wcześniej występy w Odrze II Opole), Opolskiej Lidze Juniorów i Makroregionalnej Lidze Juniorów (w barwach Odry).

Dawid Stempin – Pomocnik, rocznik 2002. Wychowanek UKS Trójki Mokrzeszów ostatnie dwa sezony spędził w Polonii 1908 Marcinki Kępno, w barwach której rozegrał 59 spotkań w rozgrywkach wielkopolskiej IV-ligi.

Kostiantyn Holovchenko – Pomocnik, rocznik 2001. Wychowanek Czornomoreć Odessy do Polski trafił jesienią 2020 roku. Na swoim koncie ma występy w lidze okręgowej (Zawisza Rzgów), IV lidze (Włókniarz Żelów oraz KS Moravia Anna-Bud Morawica) oraz III lidze (Sokół Ostróda).

Panowie – życzymy jak najlepszych występów w barwach Polonii!