Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Wrócić na zwycięski szlak – zapowiedź meczu z Victorią Chróścice

Jutro nasza drużyna seniorów zaprezentuje się po raz pierwszy tej wiosny przed własną publicznością. W meczu 17 kolejki IV ligi opolskiej do Nysy zawita drużyna Victorii Chróścice.

 

Rywal podobnie jak my rozpoczął wiosenne zmagania od porażki. Przed tygodniem na własnym boisku Victoria uległa Startowi Namysłów 0:1. Wynik ten nie zmienił sytuacji drużyny z Chróścic w tabeli – nadal zajmują 14 miejsce z dorobkiem 11 punktów, na co składają się 3 zwycięstwa, 2 remisy oraz aż 11 porażek. Zajmowana pozycja sprawia, że każdy mecz w rundzie wiosennej jest praktycznie “meczem o życie”, jeżeli chcą zachować status 4-ligowca w kolejnym sezonie. W przerwie zimowej włodarzom Victorii udało się zasilić drużynę dwoma zawodnikami, a transfery Damiana Filli i Marlisona Dantas Ferreiry można uznać za poważne wzmocnienie drużyny. O tym że nie możemy w żaden sposób lekceważyć przeciwnika przypomina mecz z rundy wiosennej gdy zremisowaliśmy w Chróścicach po bramce Dawida Byrskiego 1:1.

 

W naszej drużynie panuje bojowa atmosfera oraz chęć poprawy po ubiegłotygodniowej porażce w Strzelcach. Trener Andrzej Polak, który powrócił już do pełni zdrowia, w wyraźny sposób dał drużynie do zrozumienia, iż postawa zaprezentowana w meczu z Piastem jest nie do zaakceptowania i nie ma prawa się powtórzyć. W “nagrodę” nasi zawodnicy oprócz 4 jednostek treningowych dostali jeszcze jedną nadprogramową, którą jest dzisiejsza analiza video meczu w Strzelcach.

Największym zmartwieniem w naszej drużynie są absencje zawodników, które w powiązaniu z wąską kadrą powodują u trenera prawdziwy ból głowy. W jutrzejszym spotkaniu nie wystąpi Vladyslav Dvorovenko (pisaliśmy już o 2 meczach kary) oraz Łukasz Mroziński. O ile popularny “Władek” wróci za dwa tygodnie do składu to przerwa “Mrozia” może niestety potrwać o wiele dłużej. W meczu z Piastem doznał on urazu łękotki i jest wielce prawdopodobne, iż konieczny będzie zabieg. Dzisiaj Łukasz przeszedł rezonans magnetyczny i to na jego podstawie będzie więcej wiadomo. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Do kadry meczowej wraca za to nieobecny przed tygodniem Maciej Pisula i to jedyna zmiana “na plus”. Być może w najbliższych dniach będziemy mogli pochwalić się jeszcze jednym wzmocnieniem kadry, na tą chwilę nie są jeszcze jednak podpisane stosowne dokumenty.

 

Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze spotkanie. Obie drużyny chcą zmazać plamę sprzed tygodnia  i mimo dużej różnicy w tabeli należy się spodziewać ciekawego widowiska. Styl nie będzie jutro aż tak bardzo ważny, obie drużyny potrzebują punktów i temu będą podporządkowane boiskowe poczynania. Nasza drużyna po 3 meczach bez zwycięstwa (liczymy dwie ostatnie kolejki rundy jesiennej) chce i zrobi wszystko, żeby sięgnąć po trzy oczka by nadal liczyć się w walce o ligowe podium.

 

17 kolejka IV ligi opolskiej

 

KS Polonia Nysa – LZS Victoria Chróścice

Sobota 16.03.2019 godz.15

Stadion w Nysie, ul. Sudecka 23