Oficjalna Strona Klubu
pixel

Wygrana JS w pierwszym zimowym sparingu [Foto]

Wysoka wygrana juniorów starszych w pierwszym tegorocznym meczu sparingowym. Podopieczni Marka Gandziarowskiego pokonali seniorską drużynę Metalowca Łambinowice 5:1.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i dość pewnie pokonali starszych i bardziej doświadczonych rywali. Od początkowych minut mecz przebiegał pod nasze dyktando, kontrolowaliśmy boiskowe poczynania i stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Dobre tempo gry, szybki odbiór piłki po stracie – naprawdę dobrze się wczoraj patrzyło na grę polonistów. Oba zespoły miały jeszcze swoje szanse ale finalnie końcowy rezultat jest sprawiedliwy i w pełni odzwierciedla to co działo się na boisku.

Wyniki w meczach sparingowych to rzecz drugorzędna ale cieszy fakt, iż na początku roku nasza drużyna nadal utrzymuje świetną formę z końcówki rundy jesiennej. Udane debiuty udokumentowane bramkami w naszych barwach zaliczyli Jakub Kurowski oraz Danil Botoyev. Warto również odnotować powrót po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Jakuba Gabryliszyna.

Pomimo kilku eksperymentów kadrowych ogólnie jestem zadowolony z postawy chłopaków w tym spotkaniu. Pomijając wynik cieszy fakt, iż prawie wszystkie przedmeczowe założenia zrealizowaliśmy w 100 procentach. To dopiero początek gier kontrolnych, więc ciężko określić na jakim obecnie jesteśmy poziomie. Jako sztab jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodników. Jeszcze dużo pracy przed nami aby dobrze wejść w ligę ale jesteśmy pełni optymizmu. Wyciągamy wnioski z niedociągnięć i wzmacniamy dobre strony naszej gry – w tym kierunku będziemy szli – podsumował spotkanie trener Marek Gandziarowski.

Sparing nr 1

KS Polonia Nysa JS – KS Metalowiec Łambinowice 5:1 (3:1)

Bramki: Jakub Kurowski, Michał Olszewski, Jakub Korzeniewicz, Danil Botoyev x2

Polonia: Nosal – Gadzina, Mrówka, Korzeniewicz, Mazański – Kurowski, Bogacz, Świątek, Kubicz, Seremet – Kamienik

Grali również: Gabryliszyn, Bernat, Botoyev, Lizak, Pierz, Olszewski, Gurgul, Baranowski